Wpis z mikrobloga

Cześć, z góry przepraszam że tyle na pisałem ale coś mi nie poszło z tym #revolut i nie wiem do końca dlaczego.

Próbowałem własnie utworzyć sobie wirtualną kartę w tym #revolut i podałem kartę debetową Inteligo z której chciałem wykonać doładowanie i po chwili w aplikacji #revolut pojawiła mi się strona banku Inteligo z prośbą o podanie loginu więc zatrzymałem się na tym i nie szedłem dalej bo zacząłem szukać informacji dlaczego ta aplikacja prosi mnie o login do bankowości internetowej a zapewne w następnym kroku prosiłaby mnie o hasło. W tym samym momencie dostałem z Inteligo sms-a z informacją że karta została tymczasowo zablokowana i zadzwoniła do mnie miła Pani konsultant z banku aby mnie poinformować że system wykrył jakąś potencjalnie podejrzaną transakcję na karcie, wytłumaczyłem jej o co chodziło i odblokowała mi kartę. Powiedziała mi również że sprawdza po swojej stronie ten #revolut.

Może ktoś byłby mi w stanie odpowiedzieć na kilka pytań w tej sprawie tj.:
1. Czy mieliście taki przypadek że autoryzacja z #revolut zablokowała Wam kartę? Z tego co się dowiedziałem od Pani z banku z która rozmawiałem, transakcja była wykonana z Niemiec i to m.in zdecydowało że system wykrył ją jako podejrzaną., choć pewnie to nie jedyny powód.

2. Przy tworzeniu wirtualnej karty podałem kwotę doładowania na 50 PLN ale autoryzacja która zablokowała kartę była tylko na 1 PLN. Czy tak to powinno wyglądać że najpierw jest 1 PLN a potem dopiero 50 PLN?

3. Czy w trakcie zakładania karty wirtualnej/doładowywania #revolut prosi Was o logowanie do bankowości internetowej? To mi się wydaje co najmniej dziwne a nawet podejrzane bo po co mam się logować w ich aplikacji do swojego banku?

4. W aplikacji #revolut mam teraz wiszącą autoryzację na kwotę 50 zł (awaiting transfer), co mam z tym teraz zrobić? Nie widzę żadnej opcji aby to odrzucić lub ponowić niestety a zakładam że ponowienie znowu mi zablokuje kartę. Właśnie dostałem powiadomienie w aplikacji że doładowanie się nie udało więc to chyba już z głowy, choć nadal pozostaje pytanie czy da się doładować #revolut z karty od Inteligo.

#revolut
  • 2