Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że B.Szydło zacznie mówić głosem radykalnych środowisk w rodzaju Grossa i przyzna, że Polska i Polacy są wpółopowiedzialni za Holocaust, bo nie zrobili wszystkiego aby ochronić swoich (także żydowskich) obywateli.
Post został szybko usuniety.
Twitter z tymi krótkimi wpisami to kopalnia wpadek. Rządzący nie powinni tam mieć kont.

#polityka #neuropa #4konserwy
szurszur - Nie spodziewałem się, że B.Szydło zacznie mówić głosem radykalnych środowi...

źródło: comment_SjgGu8VO5DDjsNPT2xmhZMaWe7JpbnNO.jpg

Pobierz
  • 15
to jak to interpetowac? Moze jako analogie gdzie Polacy robia za Niemcow, a uchodzcy/imigranci za Zydow?

Serio... potrzebny jakis propagandzista z przekazem dnia, aby nam to wylozyl.


@pk347: To premier Polski i mówi z punktu widzenia Polski. Chodzi o to, żeby nie dopuścić ponownie do takiej sytuacji jak zajęcie Polski przez Niemcy. Sytuacja z uchodźcami to dobra analogia, oni by chcieli podbijać Europę i zmieniać jak naziści, wyznają również podobną ideologię
@Valder Im chodzi o to, że Hitler stworzył obóz i wpakował tam między innymi żydów, żeby chronić swoich obywateli - Niemców.

Nie ważne jaka była główna myśl Szydełka. Ktoś kto jej napisał ten tekst wtopił tym że zostawił możliwość takiej interpretacji.
@luke_cornet: @emerjot: @Valder:
No i co panowie. Żydzi w potwierdzaja jednak, że moja interpretacja była bardziej własciwa.
Link do strony polskich Zydów.
http://www.fzp.net.pl/opinie/reakcja-na-wypowiedz-szydlo-czyli-jak-zaslepienie-nienawiscia-odbiera-ludziom-przyzwoitosc

Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!
@szurszur: W komunikacji międzyludzkiej liczy się chęć zrozumienia drugiej osoby. Nie wiem po co imputujesz jej coś czego nie miała na myśli. Ja w ogóle tak tego nie odebrałem, a to że ktoś interpretuje jej słowa, w inny sposób niż były jej intencje, świadczy to tylko o złej woli tego człowieka i jego fantazji. Nie ma to nic wspólnego z prawdą, więc nie wiem po co to roztrząsać.
@szurszur: No i w sumie umknęło Ci ostatnie zdanie, które tam jest napisane:
"Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość."