Wpis z mikrobloga

Jaki silnik? Vanosy masz? Wszystko z nimi ok? Masz dojście do ista d albo ista+ ? Inpa jest bardzo dobra ale co do diagnozy osobiście stawiam iste na 1 miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv Tylko odczyty.

@Keny010 N42B20

@Django09 Kiedyś miałem błąd tylko jednego czujnika wałka rozrządu, ale jeździłem z tym. Ostatnio wywaliło EML i auto przestało odpalać. Szybka diagnoza i było 2 błędy z wałka rozrządu.
Usunięte auto odpaliło by po chwili walnąć ponownie EML. I tak stoi tydzień, dzisiaj mają do mnie przyjść czujniki położenia wałka, u tak chciałem usunąć błędy przed wymianą na nowe. Rezultat diagnozy powyzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@TheSznikers No to z odczytów to sobie możesz diagnozowac. Może być uszkodzony inny element ale błądy będą wskazywać na czujnik. (Często sterownik silnika albo inny czujnik ). Jak wymiana nie pomoże to będziesz się wtedy martwił.
  • Odpowiedz
@KeepCalm Ista sugeruje Ci co może być przyczyną błędu z czym to jest powiązane i opisuje całą reakcje łancuchową danej usterki od a do z. Sam wykluczas obiawy które u Ciebie nie występuja, po takiej selekcji możesz na każdym czujniku, zaworze, sterowniku itd powiązanym z usterką przeprowadzić indywidualny, dogłębny test. Ista to serwisowe oprogramowanie BMW jest zajebista jeżeli potrafisz wykorzystać jej potencjał.
  • Odpowiedz
@Keny010: dobra, brzmi fajnie, więc pewnie niedługo zainstaluje.
Na razie używam samej INPY, bo jak na moje dłubanie, głównie z ciekawości, bo problemów z autem nie mam, wystarcza w zupełności.
Przymierzałem się raczej do DISa jak będę miał wolną chwilę, bo tam jest troche funkcji np. adaptacji, których chyba nie ma w innych softach (mówie głównie o E60, bo tym się bawie).
  • Odpowiedz
@KeepCalm mogę Ci podesłać ista+ czyli diagnoza + drobne kodowania. Do programowania i takiego poważnego kodowania jest ista p ale to jakies 280Gb. Ista + wystarcza w zupełności. Bede w domu to podeśle Ci link na mega.nz do pobrania z instrukcją jakieś 17Gb
  • Odpowiedz
@Keny010: dzięki za propozycje, ale i tak nie robiłbym tego teraz ani w najbliższych tygodniach, więc raczej nie ma sensu się bawić.
Poza tym używam Macbooka, więc wszystko musze robić na wirtualkach, co znowu dodaje troche zamieszania ;)

Jakoś na spokojnie wszystko sobie ogarne, dzięki tak czy siak.
  • Odpowiedz