Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

szukam w chwili obecnej lapka do pracy (takiej mojej, poza godzinami).
W chwili obecnej środowiska do programowania, Matlab i pierdylion innych rzeczy zajmuje mojemu pięciolatkowi tyle zasobów, że to aż woła o pomstę do nieba.

Zdecydowałem, że szukam czegoś z
- i7,
- 16GB ramu,
- jakąś dedykowaną grafiką Nvidii (może być hybryda +intel) - czemu nvidia? Sterowniki pod Linucha ;) A grafika też trochę możliwe pod jakąś gierę, bo już prawie 6 lat nic nowego z braku czasu nie odpaliłem (tylko nie wiem czy jest sens dokładać do ceny lapka jakieś +600 zeby wziąć 1050Ti),
- koniecznie matowy ekran (miałem glare i mam szczerze dosyć)
- i zastanawiam się nad metalową obudową z dwóch powodów: lepsze odprowadzanie ciepła imocniejsza konstrukcja (widziałem laptopa, gdzie plastikowy zawias skutecznie zrujnował jego przydatność PRZY PRÓBIE OTWARCIA KLAPY).

Widzę, że raczej w okolicach 4k+, przeglądałem x-kom i z tymi parametrami Lenovo, MSI.
Patrząc na same parametry i cenę pewnie sam bym wybrał, ale chodzi mi też o wytrzymałość tego sprzętu i ew. relacje z producentem/serwisem.
Inna sprawa, że mimo wydajności to chciałbym też żeby z te ~3h na baterii wytrzymał (dlatego zastanawiam się nad hybrydową grafiką).

Coś doradzicie?

I raczej będzie lapek, bo na stacjonarkę nie mam miejsca, a i mobilny międzynarodowo jestem ostatnio aż za bardzo.

#technologia #komputery #laptopy #kupujzwykopem I kij, niech będzie jeszcze #pwr
  • 25
@xfin: jak jesteś z wrocka polecam shoplet na bystrzyckiej. za niecałe 2k mam od nich stacje roboczą della i xeonem, 16gb ramu i nvidia quadro. Niby stacjonarka ale laptopa też możesz sztosik za tanie pieniądze wyrwać. Chyba że masz parcie na nowego ale osobiście polecam poleasingowe, nie znam nikogo kto narzeka.

@alex-fortune: Napisałem, że nastawiam się na te 4k+, no do 4.5 powiedzmy. Niemniej wiadomo - im mniej tym lepiej, ale trochę inwestycja, więc za bardzo nie chcę januszyć.
@xfin: Mam od ponad 3 lat msi ge-60 (0nd)
i7, 16GB ram, matowa matryca i gtx 660m

Kupiłem go pod katem projektowania w cad w 3d + gry i szczerze mówiąc nie spotkałem sie jeszcze, żeby cos odpaliło na niezadowalającym poziomie graficznym/ilości fps
Przez cały okres użytkowania nic sie nie działo, jedynie jakieś 6-7 miesięcy temu rozebrałem chłodzenie i wymieniłem pastę termoprzewodzącą. Aha, jakoś 2 tygodnie temu umarła bateria, dzielnie wytrzymywała
@WymieniamSwiece: Dzieki - wlasnie patrze na MSI (leopardy i apache) i widzę, że stosunek wydajności do ceny jest na bardzo dobrym poziomie. Ostatnimi laty zauważyłem, że poszli do przodu z ofertą i zastanawiałem się jak z rzetelnością.
@xfin: zastanów się dobrze czy faktycznie potrzebujesz tej grafiki. Do programowania integra to wydajność pod korek, a masz mniejszy, lżejszy i po prostu mobilniejszy sprzęt, z kolei granie na laptopie to nigdy nie będzie wydajność i komfort normalnego PC.
@dan3k: Zastanawiałem się - jeśli nie najnowszą, to i tak wezmę coś dedykowanego, bo programuję trochę równolegle i taka CUDA byłaby dla mnie jak znalazł.
Normalnie brałbym stacjonarkę, ale w chwili obecnej jest to dla mnie chybiony pomysł.

To już taki dosyć przemyślany wybór, żeby szukać lapka z grafiką. Granie to rzecz "przy okazji", a nie cel sam w sobie posiadania tej grafiki.
@maionez: Na pewno płaci się za markę? Z jego parametrami (wspomniany 1050Ti oraz i7, 16GB RAM) w cenie 4.2-4.5k nie znalazłem nic innego. Co to za DreamMachines i hyperion?
@Cr0w: Na tyle, że zdecydowałem się go trochę nauczyć (parę rzeczy w Cernie w nim się robi i jeden mój własny projekt). Zależy na ile ciekawą robotę chcesz mieć :P
@maionez: O kurczę, dzięki za linki. Zaraz poszukam tego MSI, niemniej też w x-komie go widziałem (chyba ze przez pomyłkę spojrzałem na wersję 8gb).
@maionez: Dzięki za informację. Zawołam @x-kom, może coś podpowiedzą ;) Fajnie byłoby to w tym tygodniu załatwić, bo mam tylko tydzień wolnego od Cernu ( ͡° ͜ʖ ͡°)