Wpis z mikrobloga

@lanacz2: sprzęt jest klasyfikowany jako półka średnia.
System wymiennego akumulatora ma obecnie większość firm. Przy wchodzeniu w to rozejrzyj się za innymi produktami które możesz dokupić. Jako ciekawostkę dodam, że na ebay znajdują się przelotki które pozwalają stosować akumulatory innych marek do elektronarzędzi Ryobi. Czyli możesz sobie podpiąć np akumulator Makity do multitoola z Ryobi. Niestety nie ma przelotek odwrotnych gdyż tylko Ryobi w swoich akumulatorach ma wystający trzpień. Inne akumulatory
@Fafnucek: zależy jeszcze do jakiego profesjonalnego. Ryobi złe nie jest, można nim zrobić więcej niż zielonym Boschem. jeżeli mamy porównywać.

@lanacz2: jeszcze dodam, że sporo firm obecnie daje na elektronarzędzia 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu się na stronie producenta.
@zloty_wkret: to zależy czego oczekujesz. Problem z produktami z Lidla jest ich dostępność. Głównie są to produkty sezonowe. Więc teraz kupisz wkrętarkę a za miesiąc będziesz chciał dokupić szlifierkę i problem bo nie ma w sklepie i musisz czekać. Dlatego tutaj byłbym ostrożny, poszukałbym jednak czy są przelotki do akumulatora bo może tylko jego kupić.

@lanacz2: tak jak wcześniej wspomniałem, praktycznie każda firma ma system wymiennych aku bez znaczenia na
@lanacz2: celowo nie wspominam o Boschu niebieskim gdyż wychodzi on po prostu bardzo drogo. A firmy takie jak Milwuakee i AEG mają według mnie bardzo mała ofertę sprzęt w zakresie jednego akumulatora i są drogie.
Jest jeszcze DeWalt ale u nich asortyment jest także dość okrojony. Najlepiej tutaj wypada Makita pod względem ilości "gadżetów" oraz Ryobi. Chociaż w stanach jest tego dużo więcej niż u nas.
@lanacz2:
Kilka dni temu kupiłem klucz udarowy Ryobi i jestem mega zadowolony. Zastanawiałem się między mniejszym DeWaltem (DCF880) a właśnie Ryobi. Cena była porównywalna ale klucz Ryobi ma większy moment obrotowy - 400Nm vs. 203Nm DeWalta (na poziomie większego DeWalta DCF889, który to kosztuje dwa razy tyle). Gdybym miał tym kluczem robić w warsztacie po 12 godzin dziennie wybrałbym DeWalta (+ mocny klucz pneumatyczny do nakrętek półosi itp. cięższych śrub) z
@soadfan: nie wiem na ile to prawda ale z informacji serwisowych Makity, należy uważać na sprzęt kupiony za granicą - zwłaszcza UK i USA gdyż występują rozbieżności w częściach zamiennych.