Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowauty

Niech mnie ktoś uświadomi w pewnej kwestii, bo aż tak mocno nie jestem w temacie. Powstała cała masa altcoinów, które teraz tak mocno się wydobywa kartami graficznymi. Jaki jest aktualnie sens kopania czegoś czego się nie używa i prawdopodobnie zostanie pewnie kilka maksymalnie jeśli wogóle tak będzie (oprócz bitcoina). Wiem, że może trochę przesadzę ale całkiem opłacalne byłoby z punktu widzenia producentów kart graficznych stworzyć właśnie sporo takich altcoinów i wprowadzić je na rynek, dając szybko zarobić tak jak to się teraz dzieje by podkręcić mocno sprzedaż swoich produktów. Całościowa pula tych różnych walut nie jest jakaś astronomiczna w porównaniu do bitcoina. Dodając do całości spekulacje na giełdach i jakiś wkład producentów kart graficznych myślę, że byłoby to dość opłacalnym posunięciem. Do tego jaka fajna możliwość spekulacji jeśli ktoś tym w ten sposób steruje. Co o tym myślicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Zero: Zobacz na wartość akcji AMD i nVidii, zadaj sobie pytanie kto jest w posiadaniu "akcji". Teraz sobie zadaj pytanie jaki wpływ ma inwestycja w innym miejscu niż tradycyjna giełda (altcoiny) by wywołać wzrost właśnie tych akcji. Zobacz jaką mają wartość te akcje całościowo.
Jaki jest aktualnie sens kopania czegoś czego się nie używa

spekulacja.
Jesli kupisz odemnie guwnocoin za 1$ a ja za prąd zapłacę 0,05$, to czemu miałbym go nie wykopac?
btw jeśli producenci kart graficznych ogarnialiby temat, to nie byłoby teraz problemu z kupnem ich kart (out of stock na całym świecie)
@outkay: Spekulacja giełd + wkład akcjonariuszy tych dwóch firm = wartość rynku altcoinów. Nie oszukujmy się zostaną może ze 3 monety łącznie z bitcoinem. Poziom trudności bitcoina spowodował, że ta nisza na rynku mocno siadła.
@Smule: Czemu? Wystarczyłoby przecież żeby posiadaczem byli akcjonariusze tych firm. Cały wkład nie musi być jakiś gigantyczny biorąc pod uwagę wszystkie akcje tych firm czyli potencjalną możliwość takiego "myku". Reszte robi giełda i chęć zarobku na tym ogólnie.
@nonpr0: Przestanie się używać jednych altów to zacznie drugich i minerzy się przełączą. Na tym ta zabawa polega.
To nie problem zacząć kopać kolejnego alta. Póki co sprzedają się dobrze i sprzedaż zajmuje chwilę :)

Poza tym po co im jakiś nvidiacoin czy coś innego, skoro wszystkie karty nadające się do miningu (z dobrym stosunkiem wydajnosc/zuzyta energia) są wyprzedane na calym swiecie
@Smule: Sztucznie podbijając rynek powodujesz, że zaczyna opłacać się kupić te droższe co nie zeszły z magazynu. Tak właśnie się dzieje. Zobacz na czym są teraz koparki, nie są to karty za 500 zł.
Spekulacja giełd + wkład akcjonariuszy tych dwóch firm = wartość rynku altcoinów. Nie oszukujmy się zostaną może ze 3 monety łącznie z bitcoinem. Poziom trudności bitcoina spowodował, że ta nisza na rynku mocno siadła.


@nonpr0: Moim zdaniem nadchodzą nowe czasy i spośród kilku set altów zostanie max 50 do 100 altów które mają indywidualne innowacyjne możliwości i cele. Moim zdaniem skończyły się czasy gdzie BTC raczkował i czasy gdy BTC fajne
@Krypto_TR: kolego tylko zdjesz sobie sprawę z tego że aby prowadzic efektywnie biznes to urzywanie w tym celu własnej waluty jest po hooju nie efektywne. Chesz kupic ksiazke to musisz kupic tokena z nazwa tokenksiazkowy i kupujesz książkę... na zamej konwersji tracisz kasę to jest bez sensu. Krypto vs Gotówka w sklepie gotówka działą online i nie trzeba płacić fee. Do transferów międzynarodowych to ma sens tylko.
Jaka innowacja bedzie napewno
@WeselnyGiermek00: Tutaj masz innowację: http://www.iota.org/ bez żadnego fee 6 miejsce marketcap. I tacy liderzy pozostaną. Tutaj nie chodzi o używanie. Tutaj chodzi o wszelkie cechy dzięki którym ludzie inwestorzy nadają im wartość. I niechodzi tutaj o możliwość kupienia za nie bułek bo i za BTC bułek nie kupisz przynajmniej teraz bo fee będzie droższa niż bułka natomiast takie DGB jest idealne do kupna bułki i rośnie x 20 nie dlatego że