Wpis z mikrobloga

@znkk pasy może to byc spowodowane słabo jakościową farba, zbyt wolnym malowaniem/zła techniką. Aby uniknąć pasów farba powinna być rzadka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Wiem, że mało widać ale mam nadzieję że ktoś się domyśli o co chodzi.
Farba dulux biała.

@Zdzichu9
@nandrolone jaka jest poprawna technika? W jednym pokoju malowalem zgodnie z kierunkiem padania światła w drugim prawo lewo i potem zgodnie z kierunkiem. Tu i tu wyszły takie plamy.
  • Odpowiedz
Farba dulux biała.


@znkk: o ile kolorowe są super to z białymi jest coś nie halo chyba. Ja maluje tylko u siebie w domu i zawsze sufity robiłem w kolor ale w tamtym roku postawiłem na białe. Po 3 warstwach i tak miałem pasy...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kot_paskowy sufit był odświeżany (był juz malowany) i tamta warstwa była ładnie położona, nie było woda żadnych pasów.

Na przedpokoju kładlem gładź na wszystkich ścianach łącznie z sufitem i wyszło elegancko :P
  • Odpowiedz
@znkk: widzę samych znawców ;-)

Weź wałek min 12-13mm włos i popraw. Jak się umie malować to i wapnem wyjdzie ładny sufit - więc #!$%@? kolegów o słabej farbie wsadziłbym między bajki. Jak chcesz zrobić na cacy i się nie namęczyć to zaopatrz się w głęboko matową farbę np. Antireflex [2].

Czym malowałeś tak z ciekawości ?
Podejrzewam że malowane wałkiem 5-7mm włos

Zapomniałbym ! sufit zawsze maluj prostopadle do okien
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@revoolution ja nie z branży, sam sobie robię remont i się przy tym uczę. Czy to prawdopodobnie jest winowajca mojego sufitu? Czy przy malowaniu ścian też mają być zamknięte okna?
  • Odpowiedz
@znkk: Nie mówię, że teraz akurat zamkniesz i wyjdzie dobrze.

1. Dłuższy włos, wałek "fazowany" na końcach
2. Głęboko matowa farba
3. Malowanie metodą "do okna"
4. Zamknięte okna
5. "Rozjeżdzanie" drogi po wałku

droga do ładnego sufitu

Okna co najwyżej delikatnie rozszczelnione (tak by ni było przeciągów ani wiekszych ruchów powietrza)

Jaką farbą malowałeś sufit ?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@revoolution 2. Mam jeszcze z 10 litrów białego dulux, trochę cebula to wywalac. Nie da się nic powalczyć z tą farba?

3. Czyli zaczynam od przeciwleglej do okna ściany i się kieruje ku niemu?

5. Tego nie rozumiem.

Malowalem też z zasadą mokre na mokre
  • Odpowiedz
@znkk: Który to dulux ? acryl matt, latex matt, absolut ?

3. Tak - od ściany na przeciwko w stronę okna

5. Jak pojedziesz wałkiem jeden pasek, to obok nakładasz drugi, trzeci ruch to przejechanie pomiędzy tymi pierwszymi, takie zespolenie

Ogólnie pierwszy raz jedziesz normalnie jeden za drugim.
Drugą warstwę nakładasz w miarę mokrym wałkiem.(tak żeby przy malowaniu było słychać takie ciamkanie jakby kleju odklejanego ;-)
  • Odpowiedz