Wpis z mikrobloga

Siema planszówkowe świry! Sprzedaje niedługo moja kolekcję star wars xwing i za kasę z ixów chcę sobie kupić dwie gry. Jedną z nich miała być star wars rebelia. Druga chaos w starym świecie z dodatkiem. Pojawiają się jednak problemy... Będę grał raczej w dwie osoby. Więc chaos niestety odpada :/ ale pomyślałem nad posiadłością szaleństwa. Co myślicie o tej grze? Jest warta tych pieniędzy? Podobno są tylko 4 scenariusze. Inne można dokupić. Ale czy te dodatkowe scenariusze są przetłumaczone na język polski? Wiem, że jest jeden pudełkowy dodatek. Ale chodzi mi bardziej o te dlc na steamie.
I druga sprawa. No ten chaos w starym świecie... Może lepiej kupić na zapas? Dodruku już nie będzie, a w moim lokalnym sklepie z planszowkami jest i to z dodatkiem! Zrezygnował bym wtedy z rebelii, albo no z posiadłości. Zależy co mi powiecie. :p
#grybezpradu #gryplanszowe
  • 7
@Prince_Gumball: Na zapas na pewno warto kupić, bo cena pewnie o stówkę skoczy. Sam się często nadziwić nie mogę, ile potrafią kosztować gry, które kiedyś kupiłem po taniości. Ba! Nawet takie Santorini, które na Kickstarterze wyniosło mnie 150zł, dziś stoi po 250zł O.o
@Munchhausen: @NowyJa: to co posiadłość czy rebelia? Byłem napalony na rebelię, ale posiadłość podobno fajnie działa na dwóch i ewentualnie więcej graczy. Co też jest plusem. W rebelię niby da się grać w cztery osoby ale wszyscy mówią, że w takiej wersji ssie i to mocno.

Plusy za posiadłością są takie, że uniwersum jest ymm bardziej przyjazne. Mam tu na myśli to, że nie każdy star wars lubi. A w
@aryss: właśnie zastanawiałem się nad Zakazanymi Gwiazdami. Powiedz coś więcej. Fajnie działa gierka? Jak się skaluje od 2 do więcej osób?
Widzę, że z Ciebie typowy fan gier figurkowych( ͡° ͜ʖ ͡°)
@polwac: bardzo fajnie dziala i bardzo fajnie sie skaluje :P Ogolnie mam i Rebelie i Forbiddeny i o ile do czystej przyjemnosci Rebelia sie super sprawdza ( grajac ma sie wrazenie opowiadania sagi na nowo) to do kminienia i poczucia rywalizacji FS miazdza.

A co do FS to tak:
4 rozne strony konfliktu posiadajace inne wydarzenia/jednostki i inny styl gry. Bardzo duza regrywalnosc ( zarowno mapa jest ksztaltowana co rozgrywke jak