Wpis z mikrobloga

#film #filmy #kino #oswiadczenie #getout

Obejrzałem wczoraj film na cześć którego przeczytałem niezliczone ilości peanów, chodzi o "Get Out"Jordana Peele (znanego z duetu komediowego Key&Peele). Film otrzymał wiele ocen 10/10 a wiele osób wskazywało, że tak świeżego horroru/thrilleru nie było od dawna.
Otóż powiem Wam - tak to właśnie jest, gdy dojdzie do zjawiska "przehajpowania" tematu [to samo miało miejsce w przypadku "Arrival"] - film był poprawny, ale nie był niczym nadzwyczajnym. I teraz, gdybym obejrzał go nie mając pojęcia o hajpie, to dałbym mu solidne 6/10 i stwierdził: no, to był całkiem spoko film. Natomiast w tym momencie, spodziewając się arcydzieła doznałem chcąc nie chcąc zawodu. Z jakimi filmami tak mieliście?
  • 3
@nie_pamietam: z większością durnych filmów z usa.

SPOILERY
Get Out jest zajebisty 8/10, scenki komediowe dodają mu uroku, horror to nie jest ale klimat świetny. Ocena obniżona za zakonczenie i łatwość ucieczki głównego bohatera. Podobnie nie podobało mi się to, że niby murzyni byli porywani i pisano o tym w gazetach a przecież normalnie rodzinka w ich ciałach chodziła?
Duży plus to efekt zatapiania się w czasie podczas zahipnotyzowania i motyw