Wpis z mikrobloga

Mirki jak się nie poddać, nie wpaść w deprechę? Od niedawna wiem, że choruję na Crohna, od soboty zaostrzenie, od wtorku szpital. Narazie jest tak sobie, poznaję co rusz nowe objawy :( Jest mi ciężko, nieraz płaczę. Chciałabym już wrócić do domu, brakuje mi męża, rodziny-nie mogą być też i codzień u mnie. Nie wiadomo za ile wyjdę, może za 2 tyg. tak mówi ordynator, pielęgniarka mówiła znów, że byłą tu pani 2-3 miesiace. Nie mogę się denerowować, bo od nerwów mi się nie poprawi (ta choroba lubi się ze stresem)... Szukam czegokolwiek żeby sobie pomóc, mądra ksiązka, wykład, modlitwa, muzyka. Żeby zadziałać szybko i się nie poddawać.

Proszę też o modlitwę, żebym się troszkę poprawiło i żebym mogła szybko wrócić do domu, bo strasznie mi tu źle :( #mirkomodlitwa

#choroba #szpital #crohn #depresja #pomocy
  • 9
Od niedawna wiem, że choruję na(...)


@anonimowy_kot: Czyli wolałaś nie wiedzieć? Przecież życie się nie zmieni w stosunku do tego co było, tylko będzie lepiej z powodu możliwości leczenia, dostosowania diety, czy szeregu innych reakcji które są korzystniejsze niż radząc sobie z chorobą na ślepo.

Chyba że choroby nie odczuwałaś i teraz nagle się pojawiła, to inna sprawa, ale moja kuzynka to ma i sobie świetnie zagranicą radzi będąc kompletnie samą,
@anonimowy_kot: Mogę tylko współczuć i powtórzę co napisałem wcześniej. Myślę, że jak sobie radzić z objawami tej choroby, jak się wyciszać, najlepiej wiedzą sami chorzy, więc powinnaś z nimi pogadać. Zaostrzenie też domyślam się po podleczeniu mija i można normalnie funkcjonować, masz bliskich którzy z tego co czytam okażą Ci zrozumienie, także głowa do góry.
@anonimowy_kot: Jak masz odtwarzacz mp3 to zgrywaj sobie audiobooki/podcasty/audio z ciekawych treści na YT. Jest tego masa, więc na pewno coś ciekawego znajdziesz.

Z książek polecam odsłuchać Trylogię Husycką Sapkowskiego i Lśnienie Kinga. Świetnie zrealizowane słuchowiska.