Wpis z mikrobloga

#prawo #prawojazdy #parkowanie

Cześć, zaparkowałem na tym poboczu, wracam godzinę później a tam karteczka o opłacie 50 zł za brak biletu parkingowego. Dodam ze pod znakiem pierwszeństwa znajduje się teraz znak Parking-Koniec, ale zauważyłem ją dopiero przy powrocie - jadąc od miasta jest niewidoczna. Parkometr znajduje się 50 metrów dalej za tym rogiem. Dodatkowo brakuje też oznaczeń poziomych, linii. Czy tylko ja uważam ze wystawianie mandatów w tym miejscu jest nie fair? Co z tym zrobić? Iść pod adres na "mandacie" wyjaśnić sprawę czy nie płacić i czekać, może założą mi jakąś sprawę?
duderkula997 - #prawo #prawojazdy #parkowanie 

Cześć, zaparkowałem na tym poboczu,...

źródło: comment_r41sS3F2xe58do9MWWDZ8IwdqlbHwHzp.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duderkula997: nie wiem jak sytuacja prawna i czy płacić mandat, ale chamówa na maxa brać kasę za miejsce, które jest w zasadzie kawałkiem pobocza, zero utwardzenia, czegokolwiek.. co za miasto?
  • Odpowiedz
  • 2
@duderkula997
@Sofa

Właśnie nie byłem pewien jak to jest w momencie gdy nie ma linii poziomych. Wg. Mnie nie musisz płacić, do organu wystawiającego piszesz pismo, że miejsce nie spełnia wymogów płatnego miejsca parkingowego.

I żeby nie było - jakby mu się należało, powinien zapłacić 50 zł. Ale w tym miejscu, mandaty rozdają najwyraźniej bezprawnie, a to wkurza. Więc odwołuj. I sprawdź temat dogłębnie, nie słuchaj tylko jakiegoś wykopka, bo prawnikiem nie
  • Odpowiedz