Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki.

tl;dr co wybrać iPhone 7, Galaxy S8 czy OnePlus 3T jeśli chcę wieść spokojny żywot halp

Niemal za każdym razem, gdy staję przed wymianą telefonu, wiąże się to z niespełnieniem moich absolutnie podstawowych oczekiwań wobec poprzednio posiadanego modelu i mimo tego, że w dotychczasowym życiu reprezentowałem #bojowkaandroid, przychodziły momenty zwątpienia, kiedy mocno rozważałem kupno jakiegoś iPhone'a. Potem docierało do mnie, że prawdopodobnie wiązałoby się to ze zmianą orientacji seksualnej i znacznym uszczupleniem portfela, ale teraz, jak to mówi klasyk, "spadła kropla, która przegięła pałę goryczy" i chyba jestem w stanie ten koszt ponieść. #!$%@? mnie, że świadomość noszenia w kieszeni telefonu o całkiem dobrych podzespołach (okej, nie jest to jakiś potwór, ale Xperia M5 przed kupnem prezentowała się obiecująco) nie daje mi zupełnie niczego, kiedy z jakiegoś powodu na przykład postanawia nie zadzwonić mi budzik.

Przechodząc do sedna sprawy, rozważam kupno nowego telefonu. W grę wchodzą iPhone 7, OnePlus 3T oraz Samsung Galaxy S8 i to na ich temat chciałbym poznać Wasze zdanie. Zdaję sobie sprawę, że OnePlus jest tańszy o prawie tysiąc złotych i pozostawienie tej kwoty w moim portfelu sprawiłoby mi to dużo szczęścia, także to dodatkowy czynnik, który chciałbym, abyście wzięli pod uwagę. Lubię bajery, którymi dysponują lepsze telefony oparte o Androida, ale po tylu latach mordęgi chciałbym, aby w końcu mój smartfon spełniał się pod najbardziej podstawowymi względami: działał, dzwonił, nie rozładowywał się po dwóch godzinach i żeby Proces Budzik.exe nie zamykał się przed najważniejszym egzaminem w semestrze. Oczywiście dopuszczam myśl, że poprzednie niepowodzenia związane z Androidem wiązały się z wybraniem ścieżki polaka robaka, decydującego się zawsze na tańszą opcję, ale jak wyjebię trzy tysiące na S8, która będzie zdolna do przeprowadzenia zimnej fuzji, ale nie do obudzenia mnie o 5:45, to usuwam konto i kupuję telefon z Biedronki. Pozdrawiam.

#smartfon #telefony #android #ios
  • 31
@AwizisieAkat: Nie ma takiej opcji, mam bardzo płytki sen i budzę się, jak dzwoni budzik komuś innemu w mieszkaniu, kilka ścian dalej :). Generalnie wariuje mi zegar czasami, potrafi złapać laga, ale zazwyczaj jest to szkodliwe, bo kończy się po kilku minutach. Dzisiaj jednak lag trwał ponad godzinę, szukałem rozwiązania tego problemu i nic sensownego nie udało mi się znaleźć, więc czas sięgnąć po bardziej konkretne środki.
@CzysteButy: Jedyne co mnie powstrzymuje przed kupnem iPhone'a to niska rozdzielczość siódemki i fakt, że nie posiadam Maca i nie planuję tego zmieniać, więc podpięcie telefonu pod komputer może tworzyć pewne problemy. Z drugiej strony nie pamiętam kiedy ostatnio podłączyłem moją X5 do kompa w celu jakiegoś transferu plików, bo wszystko leci przez chmurę, więc chyba rzeczywiście nie jest to już tak istotne. Nie mniej jednak, czekam na dalsze opinie :).
@pilarenko: 7 jest bardzo spoko. Używam od października zeszłego roku i nie mam się do czego przyczepić. Poprzednio używałem Samsung galaxy S1, 2, 4, 5 i Sony xperia Z. Każdy z nich był spoko tak ze 3 miesiące od kupna a potem już coraz gorzej. Różowy miał HTC i to chyba jedyna marka telefonu na androidzie jaki mogę polecić. Delikatna nakładka systemowa, która nie zamulała telefonu i działał spoko ale nie
@pilarenko: Jako alternatywę dla Androida warto rozważyć także Samsunga #s7edge Co prawda ubiegłoroczny flagowiec ale wcale nie ustępuje wiele S8 czy Oneplus 3T a w pewnych aspektach nawet je przewyższa.
@CzysteButy: Jeśli miałeś do czynienia z Samsungami kilka generacji temu to Twoje spostrzeżenia są już nieaktualne. Obecnie Android jest bardzo fajnym, intuicyjnym i czystym (wizualnie, oraz jeśli chodzi o Samsunga to nie ma już tylu śmieci w ich nakładce) systemem który oferuje wiele udogodnień nawet względem iOS.

@pilarenko: Nie bój się brać androida. Jest tylko jedna zasada - kupować flagowce, albo conajmniej coś z półki średniej-wyższej. Stałem przed identycznym wyborem
@Lukk: Jeśli chodzi o wyświetlacz to jego rozmiar jak najbardziej mi odpowiada, mówię bardziej o rozdzielczości ekranu, która jest dosyć biedna jak na telefon za 3000+.

@caru: Właśnie coraz bliżej jest mi do tej S8, zwłaszcza, że pod każdym względem wygląda fenomenalnie.

Dzięki wszystkim za duży wkład, możecie jeszcze pisać, ale chyba już zdecydowałem się na Galaksi.
@pilarenko: aha i w kwestii iOS vs. Android - owszem wszelka komunikacja z komputerem w iOS to dramat jak nie masz Maka. Niby trzyma się rzeczy w chmurze ale czasem chcesz po prostu wrzucić plik z kompa na telefon bez #!$%@? się w jakieś iTunesy i wtedy Andek wygrywa.
@pilarenko: O rozdzielczość się nie martw, bo tego nie widać. Może byś zauważył, gdybyś włożył w okulary VR, nie próbowałem ze srajfonem. Co do podłączania do kompa, wszystko działa normalnie na Windowsie, w sensie iTunes i pomimo że mówi się tak że jest beznadziejny, nie da się nic w nim zrobić, to nawet jeśli miałem jakiś problem, nie zajelo mi dłużej niż 5 minut znalezienie rozwiązania.

Wiesz, osoba która nie używała
S8, która będzie zdolna


@pilarenko: Do tej pory wydawało mi się, że Samsung jest chłopcem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak w temacie, to w jednym smartfonie opartym o androida też miałem problem z budzikiem. A wszystko się zaczęło od zmiany DPI w celu upchania większej ilości ikon na pulpitach.

Nie możesz w ważnych sprawach korzystać z alternatywnego źródła do budzenia? Zwykły chiński budzik, zegarek, kumpel który
@StaryWedrowiec: Oczywiście, że mógłbym, ale nie po to wydajesz na smartfona #!$%@? diengów, żeby Cię rozczarowywał przy spełnianiu funkcji, którymi dysponowały telefony piętnaście lat temu. A o S8 wypowiadałem się jako "esósemka".