Wpis z mikrobloga

Jednak padło na Scotta nie na Cube. Wołam @jedzczarnekoty oraz @Neaopoliti bo podpowiadali w kwestii przeskoku z 26" na 29"
Trochę popłynąłem, ale co tam ( ͡º ͜ʖ͡º) rower mi się podoba, dopiero jedna jazda a już jestem zakochany.
29" daje niezłego kopa, do tego sztywna przednia oś, no bajka. Usiadłem pod sklepem, zrobiłem rundkę i zakochałem się... potem stała trasa i utwierdziłem się w słuszności wyboru.

#rower #chawlisie #mtb #rowerowetrojmiasto #scott
reddin - Jednak padło na Scotta nie na Cube. Wołam @jedzczarnekoty oraz @Neaopoliti b...

źródło: comment_0crs964RMH4sJv4y8wZVxeHc3oeg8TW9.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Chyba jednak trochę za duży ten rower dla Ciebie skoro masz tak nisko siodełko.


@krry: Rama 19" wszystkie tabele i gość w prawdziwym sklepie rowerowym mówił, że 19" jest git.
Może tak wygląda na zdjęciu, bo jest odblask i lampka.
  • Odpowiedz
29ery są strasznie drogie w porównaniu do 26


@Neaopoliti: 26 się jeszcze robi w tej klasie, czy do 10 letnich używek porównujesz?

/27,5


@Neaopoliti: Hardtaile XC są cenowo podobne. Problem zaczyna się przy dużym skoku bo to stosunkowo nowość.
  • Odpowiedz
@Szafek7: elo xD Jak sobie ustawiłeś SAG i tłumienie odbicia ? Ja dałem SAG na 3 cm i tłumienie odbicia pośrodku, ale jakoś z tym tłumieniem nie widzę dużej różnicy dopóki nie dam na maksa tłumienie to wtedy widać, że powietrze lekko schodzi. A tak od kolejnego punktu aż do najszybszego wylotu powietrza to różnica minimalna. A w sumie cały czas jeżdżę z zablokowanym forkiem, jedynie przy zjazdach w terenie
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: Ja mam SAG chyba na 20%, więcej nie potrzebuję, tłumienie odbicia przeważnie na środku, jak wjeżdżam w mocniejszy teren to przestawiam na szybkie, ale różnica jest minimalna, to nie wideł za 2k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@reddin: fajny rower, nie oszczędzaj go ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą nie spotkałem się z podawaniem rozmiaru ramy w calach jak kupowałem rower w zeszłym roku. W Polsce podaje się w calach rozmiar ramy a nie w centymetrach?
  • Odpowiedz
@manedhel: Ludzie tkwią jeszcze gdzieś tak w okolicach roku 1997, wtedy podawanie rozmiaru w calach miało sens bo wszystkie ramy były takie same, obecnie rozmiar w calach nic nie znaczy i stosuje się oznaczenie literowe
  • Odpowiedz