Wpis z mikrobloga

@malutka_Asienka:
Kwota netto pracownika pracującego w miejscu zamieszkania: 6 337,15 PLN kwota netto
Kwota netto pracownika pracującego poza miejscem zamieszkania: 6 342,15 PLN
Czy to są takie same kwoty?

Pomijając już np. fakt, że składka wypadkowa może być inna i już robi się inna
  • Odpowiedz
No umowę podpisuje się w brutto


@wysprzeglik: i na rozmowie o pracę też podałeś "chcę zarabiać 9k brutto"?
Może to zależy od branży, jak również w korpo podaje się kwoty brutto, ale do tej pory spotkałem się z sytuacjami, e rozmowa toczyła się wokół kwoty netto czyli "mogę Panu zaproponować X zł na rękę" i dopiero na umowie była podana kwota brutto.
Przecież nie będę siedział z kalkulatorem i przeliczał z brutto na
  • Odpowiedz
@Logan00: nie wiem skąd ty to wziąłeś - przy rocznym rozliczeniu uwzględnia się miejsce zamieszkania, bo rosną ci koszty, przy miesięcznym nie ma to żadnego znaczenia.
Czyli dalej: zamilcz, bo widzę, że jeszcze w życiu ani razu z podatku się nie rozliczałeś.

@PepeXD: moim zdaniem ludzie raczej powinni ogarniać trochę życie ;)
  • Odpowiedz
#!$%@?, nie wiem na jakiej wsi mieszkasz ale na rozmowie o prace zawsze jest brutto.


@wysprzeglik oho panie słoik zdziwię Cię. Ja podaję zawsze stawkę netto. 175pln za godzinę netto. Brutto to w Biedronce na kasie podają ceny.
  • Odpowiedz
@wysprzeglik straszna buta od Ciebie bije. A przecież widać że nie masz kompletnie doświadczenia na rynku pracy. Nie masz działalności, chwalisz się kwotami brutto. Dopiero co ze wsi przyjechał i już innych od wsi wyzywa.
Jesteś przykładem typowego słoika który zobaczył trochę pieniędzy w dużym mieście i od razu mu odbija...
Typowe...
  • Odpowiedz
@malutka_Asienka:
Ale jaki jest w ogóle sens podawania brutto?
"elo, zarabiam 11,5 k jeśli by pomnożyć moją wypłatę przez stałą eulera i dodać 666"
Tak, umiem policzyć, ale po co to mam robić jakby OP mógł podać realną kwotę?
Brutto to nie są ani realne pieniądze jakie dostaje OP (netto) ani pieniądze jakie musi wydać na niego szef.
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: Jak można na rozmowie kwalifikacyjnej czy przed podpisaniem umowy nie dowiedzieć się ile się dostanie "na rękę"?

"zarabiam 9000" - rozumiem, że możesz dysponować co miesiąc kwotą 9000zł? Opłacisz np. hipotekę za 2k to zostanie ci 7000zł na koncie, tak?
  • Odpowiedz
@wamaga:
po 1. nie rozumiem po co w ogóle ktoś pisze ile zarabia - nieważne czy poda to w netto czy w brutto.
po 2. jeśli już podaje - powinien podać w netto (zarówno on jak i pracodawca).
po 3. dopytywanie się "a ile to netto" - jest dla mnie frajerstwem.
  • Odpowiedz