Wpis z mikrobloga

Jestem zdecydowanie w teamie fioletowym. Przecież wcięcie kodu w środku daje idealną przejrzystość, a oszczędza się jedną linijkę. A ta jedna linijka razy x daje mniej scrollowania. Widać więcej na jednym ekranie. Jedna linijka zawierająca jeden znak, no po prostu marnotrawstwo.

#humorinformatykow #programowanie
Pobierz Mordeusz - Jestem zdecydowanie w teamie fioletowym. Przecież wcięcie kodu w środku da...
źródło: comment_RJAqI77vbnHgjw45wlcF9z5ACQ79lBf1.jpg
  • 37
wszystko zależy od konwencji języka


@Nemeczekes: Jakby była jedna konwencja w każdym, nie byłoby problemu i ja też bym pisał jak żółty wtedy gdyby trzeba było. Pewnie nawet już bym tego nie zauważał.

a i standardów ustalonych w zespole


Albo która metoda została użyta w projekcie, który się przejmuje po kimś. Mieszanie konwencji jest najgorszym rozwiązaniem.

Ja pisałem o swojej opinii a nie o tym, że wszyscy inni mają robić tak
@Mordeusz: Nawias klamrowy w tej samej linii poprawia czytelność? Większą herezją jest już chyba operowanie na obiektach bez sprawdzania, czy jest nullem.

Nawiasy klamrowe w osobnych liniach z odpowiednim wcięciem - od razu wiadomo jaki blok logiczny jest między klamrami, bez szperania i sprawdzania gdzie klamra się kończy.

Nie bez kozery są języki (np. Python), który stosuje wcięcia jako strukturę kodu.

No, chyba, że jest się pseudokoderem jakiegoś gównojęzyka typu Java,
No, chyba, że jest się pseudokoderem jakiegoś gównojęzyka


@ogrod87: Albo gdy się jest wciąż naiwnym i nadal wierzy co powtarzali rodzice w podstawówce jakie dziecko mądre, gdy już nieaktualne, wtedy w dorosłości się #!$%@? takie farmazony, próbując nadrabiać pewnością siebie. I jakby co, ja nie używałem i nie używam Javy. Za to mózgu tak, nie tylko programując.