Wpis z mikrobloga

1. Kup flagowego Androida z zeszłego roku, hehe;
2. Rozpakuj, uruchom, zobacz wersję systemu;
3. 6.0.1;
4. Android, Ty zły systemie;
5. Wczoraj konferencja Apple'a
6. Tim Cook oczywiście jak co roku wbija szpilę w konkurencję o to tym slajdem https://pbs.twimg.com/media/DBk3LlnXoAALO26.jpg
7. Android, Ty zły systemie [2];

Android w kwestii aktualizacji systemu jest w lesie. Czasem mam wrażenie, że szybciej jest kupić flagowca z najnowszą wersją systemu aniżeli czekać na zeszłorocznych modelach aż jaśnie Pan producent wrzuci aktualizacje.

#android #ios
  • 96
@MangoZjem:

@trejn: dziala to troche szybciej niz ulamki sekund, ponadto iOS zwykle ma aktualizacjie appek pierwszy. powiedzmy, ze wiem jak ten proces wyglada od srodka. btw. jakiego iphona ma Twoja rozowa?


Jestem świadom optymalizacji i działania pewnych aplikacji bo wiadomo że IOS to bardzo konkretne środowisko jednak ludzie mówią to tak, jakby na androidzie ciągle wszystko sie sypało a aplikacje uruchamiały sie 4x dłużej co jest nie prawdą, i w
@trejn: w xiaomi mam problemy z internetem mobilnym. jak raz zgubi zasieg internetowy tak nawet w centrum miasta musze poczekac z godzine az odzyska. reboot nie pomaga. to jest to co najbardziej mnie wkurza. poza tym lubi sie przyciac zwlaszcza podczas pisania wiadomosci, przez co czasem pisze glupoty. ale najbardziej mnie zaskoczylo jedno, chociaz mogl mi sie po prostu w kieszeni odblokowac. jednej nocy, zadzwonil mi do goscia z ktorym nie
Obrazek to zwykła manipulacja. Porównywać to można by było najwyżej do głównych flagowców na rynku w podobnej cenie co iPhone.
Jakie ma dla potencjalnego nabywcy, który kupi IPhone lub S8 znaczenie, że jakiś chinczyk sprzedaje jakiś telefon że starym androidem za kilka stów?
@MangoZjem: Ja jak kupiłem jeszcze redmi note 2, - 2lata temu to miałem w nim problemy z wi-fi, ale po zrootowaniu i ręcznym zainstalowaniu nowego miui wszystko działa bez zarzutów, wiadomo że kupując chiński telefon trzeba sie tematem zainteresować trochę bardziej i samemu w nim pogrzebać,domyślnie zainstalować od nowa soft (ewentualnie zapłacić komuś w serwisie i on zrobi to za nas) . Gwarancje są rozpatrywane w polsce a cena nadal bardzo
@trejn: sama mam redmi note 2 prime wiec dosc podobny.

ale po zrootowaniu i ręcznym zainstalowaniu nowego miui wszystko działa bez zarzutów, wiadomo że kupując chiński telefon trzeba sie tematem zainteresować trochę bardziej i samemu w nim pogrzebać,domyślnie zainstalować od nowa soft


@trejn: kupuje urzadzenie to chce zeby bylo sprawne, a nie mu grzebac w bebechach jeszcze :-) to wlasnie mi oferuje iOS. nie zrozum mnie zle, sama sie kiedys
@Bratkello łatki z zabezpieczeniami są niezależne od wersji systemu.

Ogólnie korzystam już 3 rok z telefonu który na starcie był sredniakiem (desire 820) i jestem zadowolony nic nie scina, wszystko co potrzebuje działa idealnie. Nie wiem jak z grami bo od tego mam konsole, ale reszta jest spoko.
I wcale mi nie brakuje najnowszej wersji systemu, nie wiem co musieliby dodać żebym kupił nowy telefon.
nawet nie wyłączając N znajomi się będą dziwić, że pobierzesz grę na telefon w minutę, a oni muszą czekać 10 minut, chociaż są podłączeni do tej samej sieci.


@lent: Można wiedzieć jakie masz łącze?
@lent: > 120Mbps z UPC.

Więc problemem nie jest wifi-n tylko po prostu mają słabe telefony albo masz słaby router, bo teoretyczna szybkość n to 300Mb/s (praktycznie spokojnie 150Mb/s).