Wpis z mikrobloga

1. Kup flagowego Androida z zeszłego roku, hehe;
2. Rozpakuj, uruchom, zobacz wersję systemu;
3. 6.0.1;
4. Android, Ty zły systemie;
5. Wczoraj konferencja Apple'a
6. Tim Cook oczywiście jak co roku wbija szpilę w konkurencję o to tym slajdem https://pbs.twimg.com/media/DBk3LlnXoAALO26.jpg
7. Android, Ty zły systemie [2];

Android w kwestii aktualizacji systemu jest w lesie. Czasem mam wrażenie, że szybciej jest kupić flagowca z najnowszą wersją systemu aniżeli czekać na zeszłorocznych modelach aż jaśnie Pan producent wrzuci aktualizacje.

#android #ios
  • 96
@MangoZjem: powiedziałem że xiaomi lepszy od iphone? Jak dla mnie to tak, ale obiektywnie to nie.
Jednak bierzmy pod uwagę CENĘ xiaomi a iphone. Xiaomi jest dla osoby która oczekuje od telefonu dobrej baterii, dobrej mocy, a na resztę ma #!$%@?. Więc idealne to dla takiej osoby jak ja, bo zapłacę tylko za te parametry które chcę mieć, a nie za aparat, albo wyświetlacz Amoled 4k, albo design.

Oczywiście nikt nie
@Bratkello: Ok, to pokaż mi flagowca z androidem 1.6, który dostał aktualizację do 7? ;-)

A widzisz, bo jeśli jest duża zmiana to tych aktualizacji już nie ma, to po pierwsze. Dlatego napisałem o aktualizacji bazowego androida w danym flagowcu, a Ty porównujesz to do nierealnej sytuacji. W praktyce sprowadza się do tego, że masz jedną-góra dwie "duże" aktualizacje i tak na moim ostatnim przykładzie - mam S7 Edge z androidem
@Bratkello: co ty kupiłeś xD
mam słabszego flagowca/ wyższą średnią półkę z zeszłego roku bo w #!$%@? sie opłaca kupić taki telefon, oddaje do serwisu oryginalnego żeby nie stracić gwarancji, wgrywają mi najnowszy system bo wersja którą miałem była niestety od operatora i mam siódemkę.

Prawdziwym problemem są właśnie #!$%@? wersje operatorów dzięki którym aktualizacje opóźniają się o #!$%@? wie ile.
@MangoZjem: kazda z tych aplikacji: Google Maps, Gmail, Garmin Connect, sklep, Wunderlist, YouTube, Pepper, Endomondo, Play24, Udemy, Zdjęcia Google, Allegro włącza się zauważalnie dłużej na iPhone 6s niż na Galaxy S7. Przewaga iPhone widoczna jest w grach.

Ten zestaw mam ja na S7 i moja żona na ip6s. iPhone zostaje wyraźnie w tyle. Za każdym razem kiedy to sprawdzam.

Używałem iPhone od 7 lat od ip4 każdej generacji ale dałem szansę
Wsparcie producentów woła o pomstę do nieba to prawda. Dostanie człowiek dwie aktualizacje i dziękuję do widzenia. Sam siedzę dwa lata na mniejszym bracie dawnego flagowca czyli G2 mini i gdyby nie ludzie którzy lubią to co robią to dalej siedziałbym na 5.0.2 zamiast 7.1.2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheFlash: nie, to będzie kompletnie niezależne od firm, będzie dodatkowa warstwa między sprzętem która będzie mieć wyprowadzone sterowanie dla systemu, więc będą mogli aktualizować wszystkim system. W końcu na coś mogą się przydać te 4 rdzeniowe procesory i 16gb ram. Czytałem o tym jakiś czas temu na ich blogu, niestety nie mogę znaleźć.
@Bratkello: no właśnie.. "jaśnie Pan producent" - to jest istota problemu, dziesiątki producentów, którzy produkują i sprzedają dziesiątki różnych modeli w jednym tylko roku... Rynek androida to jeden wielki bałagan, w którym ciężko zsynchrinizowac aktualizacje - na raz. Dziwią mnie zatem takie przyrównania ios do androida. Apple to jeden producent sprzetu i systemu operacyjnego, zamkniętego na innych producentów. Z kolei android to wolna amerykanka, każdy może sobie wydać jakieś gówno z
Nowy S7 = 1700 zł, nowy ip6s - 2300 zł.


@letgo: gdzie znalazles nowy S7 za 1700? bo ja widze tylko za ~2k w jakichs nonameowych sklepach i za 2400 w takich ktorym moglabym zaufac ale moze #!$%@? googlam. iphonas 6s tez nie znalazlam taniej niz 2600 w "zaufanych sklepach" ale to wciaz jest 200zl roznicy a nie 600 jak napisales.

kazda z tych aplikacji: Google Maps, Gmail, Garmin Connect, sklep,
@MangoZjem jeśli Amazon to nie jest sprawdzony sklep (1670) to wiesz.

Zdjęcia robione ip6 a S7 dzięli gigantyczna przepaść. Jeśli oceniasz to inaczej może masz inne potrzeby. Ale to Twoja subiektywna ocena. W google wiekszoc ocen pokrywa się z moją.

Synchronizuje się z chmura za którą i tak musisz płacić. W S7 dostajesz 100 GB w one drive za darmo.

Większy ekran w tej samej obudowie to zawsze jest plus.

Jeśli porowbiejsz