Wpis z mikrobloga

Dawno się nie odzywałem pod tagiem #biegnijstefanika, a to już w najbliższy weekend! Chyba kogoś interesuje, zatem...

Na ostatnią chwilę zalatwiam jeszcze GPS-a turystycznego, jutro mam go odebrać, a jadę we środę. Zamierzam jeszcze we środę przebiec ponoć najtrudniejszy orientacyjnie kawałek, między Brezovą pod Bradlom a Dobrou Vodou (ok. 13 km w jedną stronę, więc akurat na rozbieganie). W czwartek wielkie obijanie, w piątek transport do Bratysławy - mam nocleg u znajomych.
Miałem jeszcze przeboje z lekarzami (organizatorzy wymagają zaświadczenia od lekarza), ale ostatecznie się udało. Kupiłem drugą parę butów (zamierzam je we środę rozbiegać), muszę ogarnąć przepaki (jest ich cztery), przygotować na nie wszystko. Dzisiaj wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie od akcji ratunkowych (gdybym potrzebował pomocy ze strony Horskej Záhrannej Služby mógłbym za to sporo zapłacić, a ubezpieczenie na 3 doby kosztowało 2,52 euro).
Trochę się boję, trochę się jaram, bo oczywiście nie było tak dobrze z treningami jak założyłem...

Prognozy pogody na razie są dobre (do 25 stopni w dzień, w zeszłym roku było ponad 30).

Trzymajcie kciuki, bo jest to największa biegowa (speed-hikingowa raczej) wixa w moim dotychczasowym życiu. Planuję średnie tempo poniżej 10'/km. Będę informował co i jak tam na Słowacji (internet w hotelu musi być, piwniczan lvl 9000).

A z nieopisanych pod tagiem 3 fragmentów trasy dwa znam, więc chyba będzie ok.

BTW, czy jest na mirko ktoś, kto mieszka w Bratysławie? Mirku, Węgierko, wpadnij w sobotę pod pomnik Milana Rastislava Štefaníka przy centrum handlowym Eurovea. Planuję tam dojść! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bieganie #biegajzwykopem #ultratrail #slowacja taguję też #bratyslawa bo meta w BA.
  • 3
  • Odpowiedz
@mkarweta: Powodzenia mireczku, ale z nowymi butami uważaj. Jak biegłem 65km w ladku zdroj to sobie troche krzywde zrobilem bo buty były "niedobiegane". Tak czy siak powodzenia i napisz jak poszło!
  • Odpowiedz
@mkarweta: Powodzenia! Nawet sie pare dni temu zastanawialem, co z tym gosciem, ktory chcial robic ultra na Slowacji i nagle przestal pisac :P
Jaki kilometraz tygodniowy do tego robiles?
  • Odpowiedz
  • 0
@hard1: zbyt mały niestety, ale życie mnie przycisnęło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Torian: dlatego zamierzam w tych nowych wystartować, a rozbiegane LaSportivy wstawić na przepak po 60km ;)
  • Odpowiedz