Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się w 3d i animacje 3d. Będę się uczył na Autodesk Maya. Ktoś poleca jakieś kursy/tutoriale online (mogą być płatne i darmowe, byle dobre), w których nauczę się podstaw 3d (modelowanie, teksturowanie, rigging, animacje, coś tam pewnie jeszcze)? Pomożecie?
#autodesk #maya #3d #animacja #grafika3d
  • 9
  • Odpowiedz
@loczyn: Ok, generalnie większość raczej wymaga jakiejś tam wiedzy, a można śmiało zakładać, że jestem absolutnie zielony. Nie widzę nic, co by mogło przejść przez jakiś tam fragment absolutnych podstaw w każdej z tych kwestii wymienionych wyżej (które można bardziej rozłożyć, ale już niech będzie to coś absolutnie podstawowego by zrozumieć co i jak działa i jakie mam potencjalnie możliwości). Oczywiście dałeś tego tam tyle, że ciężko przebrnąć przez absolutnie
  • Odpowiedz
Na Gnomonworkshop raczej widziałem tylko Introduction to Maya 2016/2017, ale to wygląda na tutorial dla osób obeznanych ze starszymi wersjami Mayi i do przestawienia się na nowszą wersje, niż coś dla absolutnego zielonego. ;/


@juliusz-cezar: Ten 2017 jest mega noob friendly i prowadzi za rączkę step by step.
Jeszcze możesz u Romaina zobaczyć https://gumroad.com/wzx
  • Odpowiedz
@juliusz-cezar: jeżeli maya to polecam serię tutoriali z digital tutors, które nazywają się "Professional Tips for Modeling Complex Shapes" - cała serię. Są tam 4 kursy (lub jak kto woli 1 podzielony na 4 części).
  • Odpowiedz
Professional Tips for Modeling Complex Shapes


@wutka: Dobrze typ tam gada? Co nie oglądałem DT to raz, że poziom #!$%@? był, to jeszcze strasznie przynudzali, a akurat szukam tutków od Mayki do modelowania i kooperacji z Zbrush.
  • Odpowiedz
  • 0
@loczyn bardzo dobrze gada, tyle że są to podstawy i metody rozwiązywania poly modelingu więc nie wiem czy tego akurat potrzebujesz
  • Odpowiedz