Wpis z mikrobloga

#alfaromeo #alfaholicy mam do was pytanie.
Szukam samochodu dla siebie i wybór padł na alfę.
To prawda że to księżniczka lawet? (królowa to oczywiście laguna II ( ͡º ͜ʖ͡º) )
na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej alfy?
Dzięki za odpowiedzi :)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paypalowiec 159 nie gniją, 1.9 albo 2.4 zależy ile chcesz na paliwo płacić i jak chcesz żeby Ci plecy masowało ( ͡° ͜ʖ ͡°) i bierz automat, manual jest z opla, jest awaryjny i naprawa to koszt 2-3 tys ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@paypalowiec: 159 nie odstępuje od średniej w swojej klasie, a moim zdaniem (jako użytkownika) jest dużo lepsze np. od Niemców, które się #!$%@?ą na potęgę, bo są postarzane. Alfa musiała zrobić dobre auto, żeby nie zbankrutować, i moim zdaniem koszty napraw/eksploatacji są bardzo uczciwe, a bezawaryjność naprawdę wysoka. O ile weźmiesz diesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nofrost: Ta, chyba z 2005 roku.

@paypalowiec: Ceny chyba rozsądne - nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby jakakolwiek cena mnie zmiażdżyła albo okazałoby się, że nie mogę zamontować zamiennika/używki, bo producent sobie nie życzy.
  • Odpowiedz
@nofrost: 1. Tej skrzyni nie było już w 2.0 JTDm i spokojnie nowszą można przełożyć do 1.9 (a nawet przełożyć jej części).
2. Regeneracja u mojego mechanika to koszt 800-1000 zł i skrzynia jest nie do #!$%@? przez kolejne 10 lat.

Wniosek? Albo artykuł z dupy, albo ceny z dupy, albo podejrzana "warszawska firma" z dupy i się nie zna (ew. ma ceny jak ASO i szuka frajerów).
  • Odpowiedz
2007 r. - około 22.. do dogadania.. - jak pisałem - mocno mi nie zależy na sprzedaży bo trochę zainwestowałem ostatnio, opony nowe, rozrząd ( pełen) amortyzatory sprężyny na przód .. więc jeździ się przyjemnie.
  • Odpowiedz