Wpis z mikrobloga

Pisałęm kilka dni temu o Steemie - https://www.wykop.pl/wpis/24407515/warto-teraz-wejsc-w-steem-kryptowaluty-steem/

Na dzień dzisiejszy wygląda obiecująco $$, prawdopodobnie dzisiaj wybicie w góre.

Tutaj film jednego blogera z yt który w to wszedł i przy okazji wyjaśnia sposób działania Steemit. Okazuje się ze zainwestował 30.000$ USD i robi posty warte 500$, Niech to na yt wszyscy Ci blogerzy zobaczą, to przecie będzie rajd na steem, że hej.

Tak pokrótce waluta Steem pozwala nam na czerpanie zysków z portalu steemit.com, jeżeli ją tam zdeponujemy, inaczej jest tylko akcją/udziałem w portalu.

https://www.youtube.com/watch?v=UTlLJccksVU

Polecam obejrzeć!

#kryptowaluty #bitcoin #blog #youtube #nowetechnologie #steem
Modern - Pisałęm kilka dni temu o Steemie - https://www.wykop.pl/wpis/24407515/warto-...

źródło: comment_kmSDhrSoujnLfEPlral8hsBZAhgFNylj.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Modern: ciekawe, ale mam trochę oporów przed tym, że nie ma tu klienta-portfela na własnym kompie z własnymi kluczami, tylko cały twój steem jest przypisany do konta na portalu, więc jak dla mnie jest ryzyko trzymania w ten sposób grubszej kasy.
  • Odpowiedz
Zgadzam się, zresztą jeżeli przelejemy z giełdy Steem na portal i tam ustawimy opcję SteemUp która generuje dochody, aby wyjąc te środki będziemy potrzebować 13 tyg. Co tydzień można wyjąć 1/13 kwoty. To zabezpieczenie portalu, przed osobami, które chcą szybko wyjść.

Tymniemniej można kupić Steem i trzymac na innym portfelu np. giełdowym i móc upłynnić w każdej chwili.

Osobiście jestem zszokowany ile FB i Reddit zarabiają na nas, użytkownikach portali. Dzięki naszemu
  • Odpowiedz
@bitcoholic

Za samo trzymanie na portalu - z tego co rozumiem praktycznie nic.
Pieniądze zarabiasz za aktywność na portalu jeżeli masz aktywny steem.

To znaczy, że najwięcej mogą wyciągnąć osoby które "lajkują" posty, które potem polubi więcej ludzi; Za komentarze jeżeli inni ocenią, że były pomocne; Przede wszystkim za postowanie, inni ludzie mogą to potem polubić i przelać Ci za to pieniądze.

Czyli powiedzmy, że stworzyłem post, który polubiło 100 ludzi. W
  • Odpowiedz
ciekawe, ale mam trochę oporów przed tym, że nie ma tu klienta-portfela na własnym kompie z własnymi kluczami, tylko cały twój steem jest przypisany do konta na portalu, więc jak dla mnie jest ryzyko trzymania w ten sposób grubszej kasy.


@bitcoholic: po pierwsze, portfel znajdziesz tutaj:

https://github.com/aaroncox/vessel/releases

Druga sprawa jest taka, że systemy takie jak bitshares czy steem, w których zamiast adresów wyglądających jak hash masz normalne loginy... najczęściej nie potrzebują
noisy - > ciekawe, ale mam trochę oporów przed tym, że nie ma tu klienta-portfela na ...

źródło: comment_MBxuGImpIGJTb24f75hNGN9mRXdsf7xf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Transhumanista: > Zgadzam się, zresztą jeżeli przelejemy z giełdy Steem na portal

@Modern: nie ma czegoś takiego, że przelejesz na portal. Steemit to webowy portfel, którzy potrafi zarządzać całym twoim kontem, o ile dasz mu uprawnienia. Jeżeli masz założone konto, możesz w życiu nie odwiedzić Steemit, przelać sobie kasę na swoje konto... a na Steemit pod twoim nickiem i tak ta kwota się pojawi, bowiem steemit pokazuje stan portfela wskazanej
  • Odpowiedz
Mam trochę steem, ile mogę otrzymać kasy za samo trzymanie na ich portalu ?


@Transhumanista: To kwestia dynamiczna. Po prostu 15% z każdego blocku jest rozdzielane pomiędzy tych, którzy trzymaja w Steem w postacie SteemPower.

Jeżeli tylko 10% STEEM byłoby trzymane w postaci SteemPower, to zysk byłby bardzo duży, bowiem 15% z nowego STEEM było by rozdzielane do bardzo małej grupki. Obecnie Steem ma inflacje roczną ok 9.4% na rok, natomiast
noisy - > Mam trochę steem, ile mogę otrzymać kasy za samo trzymanie na ich portalu ?...

źródło: comment_Sb1WrHgut3K1UcFJunOJGYzUMoLr8aLH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Z tego co wiem steem power dostaje sie za glosowanie na posty. Mozna dostawac steem dollars za trzymanie steem dollars.


@emjot86: na slajdzie wyżej masz pokazane "how rewards from posts are split". Jak widzisz, zawsze dostajesz SteemDollars i SteemPower. Okres głosowania na posty trwa 7 dni, po tym czasie możesz wypłacić całość SteemDollarów od razu. Możesz też rozpocząć PowerDown swojego SteemPower, czego skutkiem będzie to, ze co tydzień przez 13 tygodni
noisy - > Z tego co wiem steem power dostaje sie za glosowanie na posty. Mozna dostaw...

źródło: comment_hHwYScuuncKZoESXtX9JUOiWFHnoHAey.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz