Wpis z mikrobloga

Hurr durr PiS daje dotacje i grunty klechom. Wczorajsza akcja neuropków na głównej:
https://www.wykop.pl/link/3766935/rydzyk-bez-przetargu-dostaje-panstwowy-grunt-warty-2-mln-zl-za-110-tys-zl/

Tymczasem PO w 2011 r. przekazało w użytkowanie wieczyste Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT) - prywatnej uczelni kościelnej, grunty w Warszawie warte 20 mln zł za kwotę 2 mln zł.
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/chrzescijanska-akademia-teologiczna-dostala-dzialke-warta,775112,art,t,id,tm.html

Ale to nie koniec prezentów PO dla tej szkoły.
W 2014 r. Sejm specjalnie pod potrzeby tej jednej uczelni głosami PO i PSL przyjął nowelizację ustawę o CHaT, który umożliwiła przekazywanie jej państwowych dotacji. W tym samym roku dostała pierwszą z nich na 750 tys, zł. Następnie zaś w październiku 2015 r. tuż przed wyborami parlamentarnymi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kierowane przez Lena Kolarską-Bobińską z PO podpisało umowę na sfinansowanie budowy siedziby uczelni na kwotę 33 mln zł.
To się nazywa dopiero nawilżenie "klechom" - nie neuropki? Panie co by tutaj się działo gdyby PiS sfinansował Rydzykowi nową siedzibę za 33 mln zł.
#4konserwy #polityka #neuropa
Pobierz Thorkill - Hurr durr PiS daje dotacje i grunty klechom. Wczorajsza akcja neuropków na...
źródło: comment_NkaQSQxTpZWAiFeT47geg3Eq7y7de1rw.jpg
  • 26
PO też jest #!$%@?.


@BongoBong: Ja szanuje ludzi którzy nie lubią kościoła jako instytucji. Nie zgadzam się z nimi ale szanuje ich ateizm. Nie znoszę za to hipokryzji. Jeżeli ktoś siedział cicho przez osiem lat rządów PO i nie robił awantur gdy tamten rząd szerokim gestem rozdawał różnym instytucjom kościelnym pieniądze, teraz też powinien siedzieć cicho w tej kwestii.
@Thorkill:

Jeżeli ktoś siedział cicho przez osiem lat rządów PO i nie robił awantur gdy tamten rząd szerokim gestem rozdawał różnym instytucjom kościelnym pieniądze, teraz też powinien siedzieć cicho w tej kwestii.


Sugerujesz, że jak PO było u władzy to nie było awantur? No to jakoś mało poinformowany jesteś. Polecam Fundację Wolność od Religii.
to nie było awantur


@WojciechDieter: Napisałem to w kontekście działań neuropków na wykopie. Gdyby za PO robiliby gównoburze że rząd Tuska dają dotacje choćby tej uczelni powyżej zrozumiałbym to i uznał że to efekt ich poglądów na kościół i wiarę. Jeżeli jednak neuropki wtedy milczały na wykopie, to świadczy o tym że ten ateizm i antyklerykalizm tak naprawdę jest traktowany instrumentalnie jako kolejny element walki politycznej
@Thorkill: Rozumiem, chociaż zważ na to, że to było dawno. Ja na przykład w 2011 nie miałem tutaj konta. Do tego wydaje i się, że takie tematy pojawiały się na wykopie. Spróbuję zrobić research.
@erbo: no miałem właśnie pisać, że najwięcej dla konkordatu w polsce zrobiła partia z lewicą w nazwie. SLD de facto są to post komunistyczni laiccy konserwatyści, ale mniejsza z tym
@BongoBong: założę się, że razem po dojściu do władzy (xD) nic by z konkordatem nie zrobiło, bo zrobić nic się nie da w polsce aktualnie. Najwcześniej będzie można ich wycinać za 20-30 lat, przy dobrych wiatrach. Bo mimo tego, że ludzie nie wierzą itd. to dalej chrzczą dzieci, bo babcia, mama, wujek, ciocia.
@MKULTRA: a co takiego zrobiło SLD dla konkordatu oprócz tego, że było jedyną partią, która mu się sprzeciwiała i dlatego z ratyfikacją trzeba było czekać do rządów AWS?