Wpis z mikrobloga

Kiedyś rozmawiałam z moją mamą na temat zainteresowań. Zwierzyłam jej się, że kręcą mnie klimaty izolacji. Na przykład na film CUBE poszłam do kina 7 razy, jako dwunastolatka. Lubię filmy, które dzieją się w jednym pomieszczeniu, a jeszcze bardziej właśnie takie jak CUBE, gdzie obcy sobie ludzie są wrzuceni w pułapkę i muszą kminić jak się wydostać.
Kiedy moi rówieśnicy grali w jakieś wyścigi i strzelanki, ja wysilałam szare komórki w grach typu escape room.
Z tego też powodu interesuję się troszkę KRLD. Ale nie polityką. Tym, co dzieje się w głowach Koreańczyków z północy. I tym co się dzieje w ich głowach, jak już stamtąd uciekną. Totalnie fascynująca sprawa.Nie ma chyba filmu dokumentalnego o KRLD, którego bym nie widziała.
Ta rozmowa miała miejsce jakieś pół roku temu.
Niedawno otrzymałam paczkę od mamy, miałam jej nie otwierać do Dnia Dziecka. W środku były prezenty dla mojej córki od obu babć, kilka książek dla #niebieskipasek i kilka moich starych książek z domu rodzinnego. Ale trafiła się też niespodzianka dla mnie!
Z moją mamą nie ma przebacz, jak coś wyciągnie z rozmowy to wykorzysta nawet pół roku później :D
#koreapolnocna #ksiazki #prezent #nietagujnanocnej #dziendziecka
Tu-mleko - Kiedyś rozmawiałam z moją mamą na temat zainteresowań. Zwierzyłam jej się,...

źródło: comment_K9qCviR5rJRzCUwlXt6mwl4FCsM2vzuF.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tu-mleko: Polecam zacząć od Suki Kim, to bardziej pamiętnik i mimo tematyki czyta się w miarę lekko. Książka Demick jest niesamowita, ale też niesamowicie przygnębiająca.
  • Odpowiedz
@Tu-mleko: Książka po lewej jest niesamowita. Chociaż molem książkowym nie jestem, to wywołała u mnie dość smutne emocje. Polecam gorąco. Ta autorka ma jeszcze książkę o Jugosławii i jej rozpadzie, ale według mnie jest już słabsza niż ta o KRLD.
  • Odpowiedz
@Tu-mleko: Demick napisała zdecydowanie najlepszy pod względem literackim i warsztawowym reportaż o KRLD jaki czytałem. Widać ogrom pracy jaki włożyła w przygotowani i zbieranie materiałów.
  • Odpowiedz