Wpis z mikrobloga

Hejka,
Mam pytanie dot. elektryki w samochodzie. Pacjent to Micra K11 1.3 GLS z elektrycznymi szybami.
Pierwszy problem to niedziałająca lewa szyba. Nie opuszcza się, nie podnosi się. Wsunąłem sondy miernika w oba gniazda (nie od strony silnika :P) i wcisnąłem przycisk opuszczania i niestety nie pojawiło się tam żadne napięcie. Bezpiecznik jest OK, bo szyba z prawej strony działa (zarówno przy otwieraniu z lewych jak i prawych drzwi). Co może być przyczyną? Czy tam się w ogóle pojawi napięcie jak jest odłączony ten silnik?
Drugi problem to niedziałający klakson. Też podłączałem miernik pod minus akumulatora i te dwa kabelki co idą zarówno do jednego jak i drugiego klaksony. Próbowałem też podłączyć jedną sondę do jednego klaksony i drugą do drugiego. Bezpiecznik OK - sprawdzony wizualnie.

Fotki: http://imgur.com/a/Q9fzN
#pytanie #mechanika #mechanikasamochodowa #nissan #micra
Wypok_spoko - Hejka,
Mam pytanie dot. elektryki w samochodzie. Pacjent to Micra K11 ...

źródło: comment_jkJJmVHB3UCgFMPdGDMz4zxlPPrywSgV.jpg

Pobierz
  • 3
postaram się sprawdzić ten przełącznik jutro, tylko skąd mam wiedzieć, które piny mierzyć?


@Wypok_spoko: Zobacz czy coś wychodzi na przełczniku gdzie masz opisane up i down od silnika szyby kierowcy (bo myślę że tą szybę miałeś na myśli pisząc lewa). Piny 4 i 3.

Jeśli nic to sprawdź czy masz masę na earth oraz plus na battrey i plus po zapłonie na ignition.