Wpis z mikrobloga

@Acrivec byłem u klienta fanaberie dokończyć piec przenosił z domu do budynku obok i postanowił do sterownika dać skrętkę. Ok mowie kup ftp nie koniecznie żel bo to z rurą od zasilania co razem położone będzie. Pojechałem zacisnąć oglądamy co to za piecyk ma amerykański gadamy o dupie Marynin i nagle pyta a nic się z kablem nie stanie zima ? A na ilu zakopany został ? Aa Panie koparka była to
@Acrivec: TY CHYBA PŁYTKO ZAKOPANEGO FAJBERA NIE WIDZAŁEŚ ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@OzaweNakashi: nie no nic cie nie kopnie 'przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego wykorzystywana do propagacji światła jako nośnika informacji['
@stolemy dokładnie w tym miejscu było na jakies 60cm bo przez trawnik i ogród trzeba to było przekopac ręcznie. Zwykle zakopujemy na 0.8m-1.2m

@scobos nie ma ani jednego, wszyscy kierowcy :-) poza tym wykopy na codzień robimy we dwójkę z kolegą
gdzie to kladziesz? bo i u mnie na wsi klada. czy jakbym jebnal w to lopata to porazi mnie prad?


@OzaweNakashi: Światło cię porazi. Załóz okulary przeciwsłoneczne i powinno być ok.
@tonymakarony: taśma tak płytko? nie powinna być nad kablami tak mniej więcej na 'szpadel' (powiedzmy 20-30cm)? Przeciez jak ktoś by tam robił i znalazł tą taśmę a kabel 60cm głębiej to się #!$%@? zanim go znajdzie albo po 0,5m pomysli ze jakas pomylka skoro pol metra dolu nakopal a nic nie ma jeszcze i koparka w ruch... :p
@szCichy: swegbo czasu szpadlem prawie pół politechniki odcieliśmy od świata ( ͡ ͜ʖ ͡) kumpel kopiący myślał że się dokopał do śmieci i nie zwrócił uwagi na taśmę (a konkretniej co na niej jest napisane

bo jakie, #!$%@?, jest prawdopodobieństwo trafić akurat na światłowód kopiąc dołek 60x80cm



później ostrożnie kopiąc okazało się że zatrzymał się 15cm od rurki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Alltir: dokładnie to się kładzie na 0.8-0.9 następnie 20cm wyżej idzie ostrzegawcza, dodatkowo taśma lokalizacyjna po podpięciu do generatora pokazuje na wykrywaczu położenie z dokładnością do centymetra