Wpis z mikrobloga

Dzień 1/30

Postanowiłem podjąć wyzwanie. Będę zapisywał swoje postępy i przemyślenia z tym związane. Bardzo ciężko u mnie z systematycznością w czymkolwiek. Prokrastynacja odbija swoje piętno na moim życiu odkąd tylko pamiętam. Właściwie to nie kojarzę bym był w czymkolwiek dłużej systematyczny niż około tydzień. Pragnę to zmienić m.in poprzez medytację.
Na przestrzeni tych dni będę się uczył medytować. Próbowałem już robić to wcześniej wiele razy, jednakże ciągle brakowało mi niezbędnej systematyczności , w końcu to tylko 20 minut dziennie (od tylu zamierzam zaczynać).

Czego oczekuję?

- uporządkowania myśli , mam wrażenie ,że panuje tam niezły chaos
- nabycia niezbędnej w życiu cierpliwości
- poprawienie swojej systematyczności
- poprawienie samopoczucia

Zaczynam od dzisiaj. Nie wiem jeszcze czy będę pisał codziennie czy być może co jakiś czas lub w ogóle na sam koniec wyzwania. Chętnie dowiem się jak wam idzie medytacja , jakie już odnieśliście korzyści lub zamierzacie odnieść oraz porad jak usprawnić cały proces.

Medytuję ze słuchawkami i muzyką (ambient). Pomaga mi to odizolować się od pobudzających czynników zewnętrznych i w pełni odprężyć. A niektóre jej elementy pozwalają rozgonić myśli i ponownie skupić się na tym co robię. Oczywiście pozycja siedząca, bo w każdej innej robię się senny (mogę spać o każdej porze). Ustawiam sobie timer na 20 minut. Po skończonej sesji czuję wewnętrzne spełnienie, stres odchodzi na dalszy plan i czuję się jakoś taki " czystszy " - trudno to wytłumaczyć , ale uczucie jak najbardziej na plus. Jestem ciekaw co będzie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#30dnichallenge #freakz #medytacja #nadtag Jeśli ktoś nie chce tego widzieć to na czarno: #freakzmedytuje
  • 5