Wpis z mikrobloga

Hej,
w sobote założyliśmy grupę na fb podejmującą temat rozmów rekrutacyjnych w it. Grupa szybko rośnie, skupiamy się głównie na pomocy juniorom w przygotowaniach do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem:
https://goo.gl/dHlAo3

#pracait #rekrutacja #programowanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vonsuu: 1. Grupa jest zamknieta, jak chcecie pomagac to ja po prostu otworzcie.
2. Widze juz zaczynacie akceptowac hr i to te gorszego sortu.

A co do samej rekrutacji na juniora to wystarczy cokolwiek umiec i sie dostaniesz. W ostatni tydzien zrobilem jakies 20 rozmow takze doswiadczenia troche mam.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: grupa jest zamknięta właśnie po to by mieć wpływ na to kto dołącza. Może jestem trochę naiwny, ale póki co akceptuję hr ponieważ liczę na to, że osoby zajmujące się rekrutacją będą miały jednak coś cennego do powiedzenia w grupie, która chce dyskutować o rekrutacji. Niedługo umieszczę stosowny regulamin i jeśli pojawi się spam ogłoszeń o pracę będę usuwał.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: Mogę zrobić grupę, którą każdy będzie mógł czytać, ale wtedy każdy będzie mógł zaakceptować nowego członka.

Wiem, że większość osób na wykopie nie miała żadnych problemów ze znalezieniem pracy w it. Gdy zaczynałem kilka lat temu też nie miałem. Dlatego piszę o tej grupie tutaj licząc na to, że dołączy trochę osób, które będą mogły doradzić tym, którzy te problemy napotkali.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: Bardzo szerokie pojęcia umieć cokolwiek xD Co potrafił kandydat, który umiał najwięcej i zapadł Ci w pamięć a jakie umiejętności i czym przekonał Cię według Ciebie najsłabszy kandydat?
  • Odpowiedz
@Nixon52:
Najlepszy kandydat na juniora mial ok. 6 miesiecy doswiadczenia w C++, byl w trakcie licencjatu i wiedzial wszystko (doslownie), nie bylo pytania na ktore mi nie odpowiedzial.
Najlepszy kandydat na staz oprocz wiedzy na staz przeszedl tez "test" na juniora. Opowiedzial mi np. jak dzial gc w javie (staz na C++, ogromny + nie zamyka sie w jednej technologii). dyplom inz + robi mgr + robi kolejnego inz.

Najgorszy
  • Odpowiedz
algorytmy, sortowanie?


@Nixon52: Wiekszosc kandydatow nie wie co to jest DFS, zaloze sie ze nikt nie bylby w stanie napisac jakiegokolwiek sortowania. Ludzi przerasa napisanie ciagu fibannaciego.

Rekrutacja sie jeszcze nie skonczyla takze konkretnie napisac nie moge.
  • Odpowiedz
@Ojjojo: Bufor i sortowanie w przypadku rozmowy na juniora czy na staż bo trochę się zakręciłem już teraz? :D
Sam powoli zaczynam się orientować w temacie, skończyłem EleTele, zacząłem pracować jeszcze na studiach ale to totalnie nie jest to o czym rozmawialiśmy na rozmowach rekrutacyjnych.
  • Odpowiedz
zaloze sie ze nikt nie bylby w stanie napisac jakiegokolwiek sortowania. Ludzi przerasa napisanie ciagu fibannaciego.

@Ojjojo: Ja nie nawidzę pisania kodu na kartce czy tablicy. Zawsze na rozmowach o pracę mówię, że z zasady nie rozwiązuję takich zadań i nic nie napiszę - nikt mnie nigdy nie uwalił z tego powodu ;)
  • Odpowiedz