Wpis z mikrobloga

@mescal555:

Allah nie ma nic wspólnego z Bogiem chrześcijańskim. Z Bogiem Ojcem, Bogiem Dobra, Bogiem miłującym, głoszącym miłość i przebaczenie. Bogiem, który w ludziach widzi swoje dzieci. Allah jest Bogiem-właścicielem, Bogiem-tyranem. Bogiem, który w ludziach widzi swoich poddanych, ba, swoich niewolników. Bogiem, który zamiast miłości naucza nienawiści, który w Koranie nazywa „psami” niewiernych, którzy wierzą w innego boga i rozkazuje ich ukarać. Podbić, wymordować. Jakże więc można stawiać na tym samym
@Czesiek_God_Usopp: Dzięki za podanie mi PIERWSZEGO LINKU Z GOOGLE znanego chyba wszystkim zainteresowanym tematem kultu mitry w kontekście porównawczym do chrzescijaństwa. Konkluzja w tym artykule jest tak pro-chrześcijańska, że nie można go traktować jako rzetelnego, obiektywnego źródła informacji.
Jeżeli nie wiesz co ma do rzeczy kontekst historyczny, to masz braki w autonomicznym myśleniu, bo zbieżność zauważył by każdy z IQ większym od małży. Ponad to podajesz jakieś informacje, które nie mają
@Hatespinner:

No bo nie wiem jakie znaczenie ma to która religia umarła kiedy a która była wtedy popularna. Że niby Chrześcijaństwo wygryzło Mitraizm bo opierało się na tym samym, ale było bardziej popularne i miało wsparcie państwa? Zdecydowanie jestem za głupi na tworzenie takich związków przyczynowo skutkowych XD. Tak jakby w Imperium Rzymskim istniała jakaś zorganizowana religia.

I u mnie to był drugi link ( ͡° ʖ̯ ͡°
@Arveit: Co trzeci mieszkaniec Ziemi jest chrześcijaninem. Co drugi chrześcijanin to katolik, a co szósty Ziemianin to katolik. Matematyka mówi sama za siebie ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Czesiek_God_Usopp: Yyyy... twoim zdaniem ilość wierzących = słuszność wiary? xD Swoją drogą dalej jednak większość nie podziela tej wiary a odpływ wiernych z Kościoła w Polsce wzmaga się.

Swoją drogą zanim powstały jakiekolwiek obecne wierzenia ludzie przez kilkanaście
@jacek007g:

Yyyy... twoim zdaniem ilość wierzących = słuszność wiary? xD Swoją drogą dalej jednak większość nie podziela tej wiary a odpływ wiernych z Kościoła w Polsce wzmaga się.


Do 2050, ma być 3 miliardy chrześcijan na świecie. Polska to tylko jeden #!$%@?łek ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Swoją drogą zanim powstały jakiekolwiek obecne wierzenia ludzie przez kilkanaście tysięcy lat wierzyli w animizm, kulty solarne, lunarne, zjawiska naturalne. Zawsze
@Arveit: W gruncie rzeczy odpowiedź: Ten w którego wierzę jest prawdziwy i kij Ci do tego relatywisto kulturowy.

Cywilizacja łacińska jest najlepsza z racji ludzi których dała światu a więc i Bóg, który jest podstawą tej cywilizacji jesy najlepszym odbiciem uniwersalnych wartości.
@Hatespinner:
Skoro taki obcykany w temacie jesteś, to wyjaśnij mi jedną rzecz: skąd pomysł, że to chrześcijaństwo czerpało z mitraizmu, a nie mitraizm z chrześcijaństwa? O ile sama postać Mitry powstała znacznie wcześniej, to kult Mitry z cesarstwa rzymskiego, do którego porównuje się chrześcijaństwo, ukształtował się dopiero w II wieku naszej ery. Niby dlaczego to nie on miałby się wzorować na chrześcijaństwie?