Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie bo już nie daje mi to spokoju.
Taki o to gołąb od kilku dni lata w okolicy (praktycznie ciągle w obrębie kilkunastu/dziesięciu metrów). Kilka razy już siadał na parapetach, prawie się nie boi ludzi, dosyć spokojny. Ma na obu nogach obrączki.
Teraz pytanie - co to za gołąb? :D Dziwne jest dla mnie to, że od paru dni nie odlatuje nigdzie (raczej nic mu nie jest, bo potrafi latać, siada sobie na parapetach nawet, ale zazwyczaj chodzi wzdłuż 5m chodnika).

#jeleniagora #zwierzaczki #zwierzeta #golab #dachowyobsraniec #kiciochpyta #kolejnytagzdupy #hashtag #niezasnejakniedostaneodpowiedzinamojepytanie
Pobierz
źródło: comment_jvK74xOhfYlqa7MarFVsiZqSRG2AnD4g.jpg
  • 4
@mac_jg: moze sie zmęczył i trzeba go podkarmić, kup mu jakieś ziarenka. Jak nie odleci to zapisz nr obrączki i zapytaj na jakimś forum gołebiarskim :)
@mac_jg: Gołąb wracał z zawodów i mogło mu braknąć sił. Na prawej nodze ma obrączkę elektroniczną z numerem telefonu do właściciela, a na lewej obrączkę z niepowtarzalnym numerem rodowym. Jeśli nabierze sił to w końcu odleci, możesz mu pomóc sypiąc np. słonecznik łuskany który jest mocno energetyczny.