Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja
Mam problem z klimatyzacją w #mazda #626 1999. Klimatyzacja automatyczna.
Kiedy w środku samochodu jest optymalna temperatura, np. Po nocy lub po krótkim postoju, to klimatyzacja działa, chłodzi jak powinna i w ogóle.
Ale kiedy samochód nagrzeje się do słońca, to zaczyna się problem. Sprężarka hałasuje, przy jalowych obrotach słychać charakterystyczny stukot. Delikatne dodanie gazu eliminuje problem.
Klimatyzacja wtedy chłodzi bardzo słabo.

I teraz moje pytanie. Kupować używaną sprężarke, czy oddawać tą do regeneracji?
Wiem też, że przy nabijaniu majster od razu zauważył wyciek na niej. Ale rok na nabiciu działało.

Dzięki!
  • 16
mazda #626 1999


@Vister81: Warto podjechac do speców od klimy, moze brak tylko gazu/oleju. Ocen stan samej chłodnicy, popatrz na przewody elektryczne, czy jakis nie jest przetarty.
Jak "wyciek" to mógł uciec olej i nie wytwarza już ciśnienia odpowiedniego możliwości jest wiele.
@Vister81: no to jest stan normalny raczej. Musisz chwilę odczekać a najlepiej jechać od razu, bo jak cały samochód jest nagrzany to system ma wtedy ciężej. Swoje lata to już ma, na pewno powinieneś także sprawdzić jak napisał @Agent_M.
@ksiak ale niestety nawet po dłuższej jeździe sprężarka hałasuje, a klima nie chłodzi tak jak powinna...

@Agent_M nic nie widzę sam niestety, sprężarka jest schowana i nie jestem w stanie tam dotrzeć. Te hałasy mnie tylko bardzo zastanawiają. Ludzie pisali na miłośnikach 4 kółek, że to początek zatarcia sprężarki.

Dzięki chłopaki.
@Vister81: Brzmi jak padający wirnik w środku sprężarki. Miałem podobne rzeczy tylko u mnie brzmiało to jak takie buczenie a objawy były takie że na jałowych obrotach właśnie przestawała pracować klima i dopiero powyżej 2000 obrotów przestawalo. Kupiłem używaną sprezarke i już drugi rok jeżdżę na niej
@Vister81 poszukaj czegoś takiego jak czujnik temperatury albo nasłonecznienia, jeśli w cieniu/na chłodno działa ok, a w słońcu lipa to czujnik może dawać złe odczyty, na podstawie których klima ustala chłodzenie.
@dzikiczytelnik sprawdzę czujnik. Jest zaraz przy szybie :]

@ksiak no używane sprężarki to wydatek rzędu 80-120zl. Ale wszystkie są od typowych mirasów, nie mam pewności, że będą sprawne, szczelne i ciche. Nowa to już ponad 450zl.

@Robert_K tu nie buczy, tylko hałasuje i czasem załącza wentylator na super głośne obroty...
Kupiłeś od mirasa, czy od kogoś prywatnego? Na co zwrócić uwagę?
@Vister81: Od mirasa który handluje częściami. Ciężko mi powiedzieć na co zwrócić uwage przy kupnie używanej. Z używanymi bywa loteria. Poproś o pisemną gwarancję rozruchowa jeżeli by mówił że wszystko jest ok z częścią
@Vister81: to już jest GF? Czyli masz klimatyzację ze sterownikiem? Co do sprężarki to może są jakieś po regeneracji? Zastanawiam się jeszcze czy może Ci osuszacz nie padł?
@ksiak GF. Jakby padł osuszacz, to sprężarka by hałasowała?

@Robert_K mam od ponad miesiąca spór z nim na Allegro. Taki typowy Janusz, jak zwrócę to wyślą dwa nowe i sobie wybiorę jednego, a drugiego wyślę z powrotem (: