Wpis z mikrobloga

Mirki jakie koła polecacie do szosy z 10 rzędowym napędem? Aktualnie mam whr500, ale czasy swojej świętości mają już za sobą. Początkowo myślałem nad whr501, ale one mają łożyska kulkowe. Jaka jest różnica miedzy tymi podstawowymi a z profilem 30 mm? Z tego co czytałem wiele osób poleca Fulcrumy lg 7 tylko że w opisie pisze, że one są przeznaczone do 11 rzędowego napędu. Macie jakieś jeszcze sensowne propozycje? Budżet max 700 zł. #rower #szosa
  • 11
@Wyrewolwerowanyrewolwer Właśnie w opisie piszą, że są one przeznaczone do 11s, ale w poniedziałek zadzwonię na infolinie w sklepie i zapytam się czy można je użyć do napędu 10s. Ale tak jak pisałem 700 do budżet maksymalny, a chciałbym kupić coś taniej jeżeli się da dostać coś sensownego. @metaxy W jakimś starym poście czytałem że używałeś wh-r501. Warto je kupić? Jakie aktualnie posiadasz?
W jakimś starym poście czytałem że używałeś wh-r501. Warto je kupić? Jakie aktualnie posiadasz?


@conus: Używam WH-R501. Warto, pancerne i bardzo tanie. A różnica w wadze nic Ci nie da. Ogólnie w wypadku kół jeżeli już to aero ma jakiekolwiek znaczenie. Waga znaaacznie mniejszy.
@conus: posiadam 501 30mm, katuje je na kraweznikach do pracy i #!$%@? drogach w dolnoslaskim jakies 1.5k przejechane i dalej proste jak nowe. wagowo nie sa jakos super, ale tocza sie gladko no i tez dostaja w ciry bo jezdze na 23mm, a tak naprawde 22.
@metaxy Nie zależy mi na osiągach. Dopiero zaczynam przygodę z kolarstwem, chcę żeby było tanio, dobrze i niezawodnie. Które używasz te tańsze czy 30 mm profilem?
@conus: też mam WH-R501 i jak je zaniosłem do serwisu, żeby mi kasetę przełożyli ze starego koła to koleś mi mówi, co to kupiłem, że dziadostwo, że łożyska się niszczą jak na nie nie chuchasz i dmuchasz i nie serwisujesz co kilka miesięcy, a to gówno prawda. To dobre koła jak na tak niską cenę. Nie mam z nimi problemów. Mam z niskim profilem, choć te z większym stożkiem mi się
@conus: WH-R501 są chyba najlepsze z tanich i popularnych kół, bardzo dużo ludzi na nich lata. Łożyskami kulkowymi bym się nie przejmował, jak są nasmarowane i dobrze skręcone to bardzo lekko się toczą. Najtańsze Fulcrumy są 2x droższe, nie sądzę żeby różnice były tak odczuwalne żeby płacić drugie tyle.