Wpis z mikrobloga

Czy można w #android 4.4 ustawić, żeby przy łączeniu z siecią wifi ignorował jeden z punktów dostępu o konkretnym adresie MAC? Korzystam teraz przez jakiś czas z UPC WiFree i mam w zasięgu 3 punkty dostępu. Problem tylko w tym, że ten który jest najbliżej i ma najmocniejszy sygnał jest chyba popsuty bo nie pozwala przeglądać internetu. Dwa pozostałe działają normalnie. Tylko, że telefon ciągle chce się łączyć z tym najbliższym :-( Można jakoś to zablokować, żeby ignorował ten niedziałający i łączył się z tamtymi dalszymi? Wszystkie mają ten sam SSID i automatycznie wybierany jest ten z najmocniejszym sygnałem.
  • 5
@MojaLiliJ: Spam zrobiłem :/
Jezeli to będzie to tylko w ustawieniach wifi w kategorii sieci, sprawdź czy nie masz tam nic takiego. Niestety nie mam dostępu z niczym co by miało Androida 4.4 :/
@kryf Nie wiem co to znaczy :-( Zrobiłam tak, że wybrałam na liście sieć o nazwie UPC WiFree i podałam w okienku login i hasło. I połączyło się. Tylko internet czasami był, a czasami nie. Więc pobrałam apkę Wifi Analiser i zobaczyłam, że są trzy punkty dostępu pod nazwą tej sieci. I jak chodziłam po mieszkaniu sprawdzając, gdzie jest zasięg, to wyczaiłam, że telefon przełącza się sam automatycznie między tymi punktami. I
@MojaLiliJ: Te punkty dostępowe posiadasz fizycznie na mieszkaniu? Czy to są routery sąsiadów? Bo z tego co wyczytałem to właśnie działa tak że dzielicie się siecią.