Wpis z mikrobloga

Ostatni raz w kościele byłem na swoim bierzmowaniu, kilka ładnych lat temu od tamtego do kościoła chodziłem tylko na pogrzeby. Od jakiegoś czasu zaczęła "prześladować" mnie pewne myśl, że jednak Bóg istnieje i nie mogę dłużej tego ignorować. Zacząłem się codziennie modlić przed snem. Teraz czuję, że czas na krok dalej i chciałbym regularnie chodzić do kościoła.

Nie pamiętam tych wszystkich "rytuałów", pójść po prostu i robić to co inni? Do spowiedzi pójść od razu czy najpierw pochodzić trochę do kościoła, oswoić się, zrobić rachunek sumienia z całego życia i dopiero wtedy?

#katolicyzm #religia #chrzescijanstwo
  • 7
@katoko55: Dobry pomysł. Najpierw na Mszę, a później zagadałbym do jakiegoś księdza i przedstawił sytuację. Poprosił o spowiedź i kierownictwo duchowe, jeżeli nadal będziesz miał to pragnienie wiary w Boga.

Najlepiej jak mieszkasz w jakimś dużym mieście gdzie jest może jakiś zakon, to poszedłbym właśnie do zakonników. Oni zawsze najlepiej spełniają rolę spowiedników i kierowników choć każdy ksiądz, jeżeli szczerze tobie zależy, będzie ci w stanie pomóc.
, to poszedłbym właśnie do zakonników


@Czesiek_God_Usopp: @katoko55: tez polecam :) szczegolnie chyba kwestiami spowiedzi sie zajmuja Jezuci, Franciszkanie i Dominikanie.
Choc tez mozna roznie trafic, wiadomo. Niemniej - wybierz sie kiedys w jakis dzien do jakiegos kosciola/klasztoru. W wielu miejscach spowiedz trwa wiele godzin, spowiednicy maja wtedy wiele czasu.
Na pewno nie wybieraj sie w okresie np. Bozego Ciala, wtedy duzo ludzi bedzie, kolejki, a w zwyklym dniu spowiednik