Wpis z mikrobloga

@blekitny_orzel: Spisek i zdrada stanu. Zadna przyczyna, nic nie musi? No wyobraz sobie ze nagle z dupy ktos decyduje ze powstaje Ksiestwo Slaskie. Taki dziwny sztuczny twor. Jakbys zareagowal? Zapewne inaczej, pokojowo glownie ze wzgledu, ze mamy calkowicie inna kulture i system niz w panstwach bliskiego wschodu.
@blekitny_orzel: Izrael ma prawo do istnienia.

Ma nieskończenie większe prawo do istnienia, niż którykolwiek kraj arabski który go otacza.

Zresztą powiedz mi, w którym kraju bliskiego wschodu byś wolał żyć, gdybyś się na któryś zdecydował? W którym kraju nie pali się kościołów?
Pisze jeszce raz, bo #!$%@?łem i zawołałem nie tego co trzeba :D

@LaRauxe
Izrael ma prawo do istnienia.

Ma nieskończenie większe prawo do istnienia, niż którykolwiek kraj arabski który go otacza.

Zresztą powiedz mi, w którym kraju bliskiego wschodu byś wolał żyć, gdybyś się na któryś zdecydował? W którym kraju nie pali się kościołów?
@snickersfgh: Czy ja kiedykolwiek zanegowalem to, ze Izrael nie ma prawa istniec? Po prostu jest to sztuczny twor wymyslony przez ONZ, ktore podzielilo Palestyne na czesc arabska i zydowska, co do dzis jest wynikiem konfliktow. Palestynczykow nikt nie pytal o zdanie, tak o, z dupy powstalo panstwo Izrael. Druga i trzecia czesc Twej wypowiedzi to zart czy troll?
@LaRauxe: Po prostu odpowiedz na pytanie. Gdybyś musiał żyć w którymś kraju bliskiego wschodu, który z nich byś wybrał.

A palestyńczykom wielokrotnie proponowano ugodę w przeszłości, zawsze odmawiali.
@pan_sting: Narod, czyli ludy semickie, a nie ogromy ludnosci europejskiej, ktora zmienila wiare - dlatego taki ich odsetek w Europie. Chce tylko zaznaczyc, ze cos takiego jak panstwo ksztaltuje sie przez szereg lat, czy stuleci. Nie z dna na.dzien,.gdy ONZ sobie postanawia podzielic palestyne i pare lat pozniej utworzyc panstwo Izrael. Jest.to sztuczny twor nakreslony na mapie, dlatego ludy Arabskie ich nienawidza.
@pan_sting: Jak najbardziej, pojawily sie nawet pomysly, aby im stworzyc panstwo, ale na Madagaskarze. Co nie zmienia faktu, iz jest to sztuczny twor. Po prostu podzielono Palestyne, co nie podoba sie czesci arabskiej.
@pan_sting: Czy ja cos takiego stwierdzilem, ze nie ma prawa istnienia? Nie jest tak jak USA, bo oni przybyli pareset lat temu na te ziemie, skolonizowali, stworzyli wlasna kulture oparta na tej europejskiej i powstalo panstwo. Tego nie mozna powiedziec o Izrealu. Ta dyskusja jest bezcelowa, powielasz swe wypowiedzi i nie stosujesz jakichkolwiek argumentow. Czesc.