Wpis z mikrobloga

@spieprzajdziadu: Podane parametry są dla ujęć z Droga Mleczną. Wcześniejsze były robione jeszcze przy księżycu więc pewnie iso było inne i może przysłona. Tak naprawdę to parametry zależą mocno od miejsca i warunków. To co się sprawdziło tu niekoniecznie musi być dobre gdzie indziej.
Podane parametry są dla ujęć z Droga Mleczną. Wcześniejsze były robione jeszcze przy księżycu więc pewnie iso było inne i może przysłona. Tak naprawdę to parametry zależą mocno od miejsca i warunków. To co się sprawdziło tu niekoniecznie musi być dobre gdzie indziej.


@Nightscapes_pl: Jasne. Zdaję sobie sprawę, że to moze mi pomoc tylko orientacyjnie. Pytalem o ekspozycje i sprzet zeby porownac sobie jakos do tego, czym dysponuje i dowiedziec sie,
@cruc: Sam montaż gotowych ujęć wraz z muzyką to 10 minut. Ja używam bardzo prostego Adobe Premiere Elements. Można to zrobić w każdym dowolnym, darmowym programie. Nawet w Windows Movie Maker.
Składanie ujęć jest bardziej czasochłonne. Ujęcia są 4, robione dwoma aparatami równocześnie. Gdzieś od ok. 23 do 3 nad ranem.
@cruc: YT mnie tylko grzecznie poinformował i tyle. Za to FB nie opublikował właśnie przez Anatheme. Polecam zaglądnąć na FB, tam ten sam film z muzyką zrobioną przez mojego kolegę. nawet nie wiem czy nie fajniej to wyszło :)