Wpis z mikrobloga

@Variv: 39k to mniej niż połowa teoretycznej żywotności migawki. Moim zdaniem oferta spoko. Nie spodziewajmy się, że używane aparaty będą miąły przebiegi 1k migawek ;) dojdzie do absurdu jak na rynku samochodowym
@MichasQGP: Są różne oferty. W amatorskich aparatach czasami się trafia oferta typu 3k-8k. Albo ktoś kupi trochę zdjęć porobi i zapał mija. Ja się na aparatach aż tak dobrze nie znam i to 39k tak mi się rzuciło w oczy. Ale dzięki za opinie.
@Variv: wszystko zależy od ceny. Jeśli typek sobie za sprzęt z takim przebiegiem życzy odpowiednio niską cenę, to warto wziąć. Jeśli w zbliżónej do używek z przebeigiem poniżej 10k kliknięć, to oczywiście nie warto.
@wycz: Dlaczego mam iść w system canona albo nikona? W mojej czysto amatorskiej sytuacji jeśli się zdecyduje to i tak nie będę kupował wielu obiektywów. Jakiś standardowy + jakiś z większą ogniskowa (300mm) do zdjęć ptaków + jakaś jasna stałka może tania manual. W tej sytuacji nie widzę aby plusy systemów nikona i canona mi coś dały. A przy pentaxie zyskał chociaż dodatkowe pokrętło nastaw (w tańszej cenie ) i dobry
@Variv: od grudnia zrobiłem nowym aparatem 11k zdjęć, a nie uważam, żebym w tym czasie szczególnie dużo fotografował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także 40k nie jest jakimś koszmarnym przebiegiem :)