Wpis z mikrobloga

Nie żyje Zbigniew Wodecki, wspaniały muzyk, wokalista, trębacz. Miał 67 lat.


Był sojusznikiem LGBT. Dwa lata temu wziął udział w akcji Kampania Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość"


Wpadł do siedziby KPH cały uśmiechnięty, przywitał się ze wszystkimi. Przepraszał, że ma tylko chwilę, ale karnie zapozował do zdjęcia - tego głównego (które załączamy), a potem jeszcze do kilku innych.


Gdy zobaczył tabliczkę, z którą miał zapozować, złapał mazak i sam dopisał na dole "Bo niby dlaczego!". Bo niby dlaczego osoby LGBT są dyskryminowane, przecież nie ma powodu - mówił nam, dziwiąc się.


Panie Zbigniewie, dzięki za tę chwilę dla nas, za to zdjęcie. Za to, że był Pan po naszej stronie.


I przede wszystkim - dzięki za muzykę.


https://www.facebook.com/ReplikaKPH/photos/a.405529264993.198384.131306084993/10155480524109994/?type=3&permPage=1

#wodecki #lgbt #rownosc
lewactwo - > Nie żyje Zbigniew Wodecki, wspaniały muzyk, wokalista, trębacz. Miał 67 ...

źródło: comment_gid4yJcHqNqKXckzPESOsWih9i1ZUftM.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artpop: nadal nie rozumiesz, że to jaka to organizacja nie ma absolutnie żadnego znaczenia? Uważasz, że ta konkretnie organizacja ma prawo się "przypominać" po śmierci Wodeckiego? Cel uświęca środki czy co?
  • Odpowiedz
że to jaka to organizacja nie ma absolutnie żadnego znaczenia?


@Waspin: Jak najbardziej ma to znaczenie. Jeśli prowadziłbym organizacje walczącą o prawa człowieka/zwierząt, a jakaś sławna osoba by nas publicznie wspierała, to bym o tym wspomniał w takim dniu - w końcu wspomina się danego człowieka i jego dobre działania. Jeśli Joanna Krupa (modelka/prezenterka/walczy o prawa zwierząt) zginie w wypadku, to schroniska/organizacje zajmujące się prawami zwierząt (które ona publicznie wsparła),
  • Odpowiedz
@artpop: czyli porównujesz Wodeckiego (szybka sesja zdjęciowa) z Krupą (lata bycia aktywistką, gigantyczne akcje, milionowe budżety, również ogromne dotacje)? Bo dla mnie to totalnie różne światy, to tak jakbyś mnie nazywał filantropem i przyjacielem Romów, bo kiedyś dałem pod kościołem 2 złote cyganowi. Może zauważysz pewną przesadę? Wodecki więcej czasu tego jedynego dnia kiedy pozował spędził zapewne w taksówce niż w siedzibie KPH i był to jego jedyny wkład w
  • Odpowiedz
@Waspin: Ale jakie to ma znaczenie? Nadal chodzi o wspomnienie pozytywnego działania danego człowieka - poparcie równych praw osób lgbt. Wiedział, że biorąc udział w takiej kampanii napisze o tym sporo mediów z każdej strony.
  • Odpowiedz
@KarolinaAgata: O glosowanie prosiła sie konserwatywna czesc psychiatrów. Zresztą warto zapoznać sie, jak homoseksualizm trafił na listę chorób i na jakich podstawach "naukowych". Zresztą cały czas wszyscy przytaczają glosowanie sprzed 40 lat, gdzie od tego czasu nie ma żadnych dowodów, ze to jednak choroba. Tak samo za chorobę uznawano leworecznosc. Pieprzysz bzdury chyba dla samego pieprzenia.
  • Odpowiedz
@artpop: chodzi o zawłaszczanie, o reklamowanie swojej organizacji na jego śmierci - wtacamy do meritum. Pytałeś komu to szkodzi - szkodzi to głównie ruchowi LGBT, który musi się promować w tak skandaliczny sposób. Dla mnie to na tyle straszne, że aż śmieszne.
  • Odpowiedz
@Waspin: Ale to nie jest żadna reklama produktu tylko organizacja walczącą o prawa człowieka i chyba nadal tego nie zrozumiesz skoro wcześniej dodałeś wpis mówiący, że ta organizacja lgbt się "promuje". I tak, w akcjach tego typu chodzi o to, aby było jak najmniej nienawiści i dyskryminacji - Wow, jak oni śmią!
  • Odpowiedz
@artpop: dyskusja zaczyna być jałowa. Moim zdaniem jeśli KPH uważa Wodeckiego za na tyle istotnego supportera, żeby o tym wspomnieć przy okazji jego śmierci (odwołam się do Twojego świernego przykładu z Krupą i animalsami) - to tym gorzej dla KPH, bo znaczy, że ma na tyle mało aktywnych, znanych i popularnych supporterów, że musi chwytać się każdego możliwego sposobu, aby o sobie przypomnieć.
  • Odpowiedz
@IllBehaviour: jeszcze nie do końca, ale już się nie zgadzam - strasznie zawęzili i zrobili misz masz z sekcji o zaburzeniach osobowości. Znaczy wiem, że to przegłosowane przez odpowiednie szacowne gremia propozycje zaburzeń i kondycji psychicznych. Na pewno jest dość g... warte, bo zaburzenia typu schizofrenii i zaburzenia typu borderline nadal klasyfikowane są jako zaburzenia osobowości a nie choroby psychiczne o podłożu neurologicznym, będące próbą stworzenia prawidłowej osobowości na nieprawidłowo
  • Odpowiedz
@Waspin: Wat? Przecież właśnie w takich sytuacjach wstawia się posty o danej osobie (wspomnienia/pozytywne działania), w tym wypadku po prostu przypomnieli, iż Wodecki był za prawami osób lgbt i sprzeciwia się nienawiści i dyskryminacji, tyle. I nie martw się o KPH, sporo znanych osób dołącza do tej akcji (i nie tylko).
  • Odpowiedz
@artpop: wstawia się posty o kimś, kto poświęca swoje życie na coś a nie 10 minut :)
Skończmy już - mielisz jeden jedyny argument wciąż i wciąż od nowa nie odnosząc się do sedna. nie chce mi się znajdować kolejnych dziur w Twojej logice.
  • Odpowiedz