Wpis z mikrobloga

Szukam kamery sportowej do której będę mógł podłączyć powerbank. Całość będzie działać na rowerze, musi wyglądać estetycznie, a powerbank będzie mocowany na mostku, podłączenie do kamery musi zapewnić bezpieczeństwo gniazda.
Obecnie korzystam z mocowania rowerowego BarFly, mam podpiętą Xiaomi Yi. Niestety po roku użytkowania 3 sztuki baterii padają po około 40 minutach, dodatkowo obudowa mocno paruje(tak, mam w środku specjalne plastry). Zamówiłem również powiększone baterie 2400mAh - niestety w chwili obecnej w ogóle nie działają, ale na początku wytrzymywały 3,5h(1080p30fps).
Zastanawiałem się nad kamerą GoPro4 + dodatkową baterią Re-Fuel, niestety po półrocznym kontakcie ze sprzedawcą muszę odpuścić - szczotkowe odpowiedzi po 2 tygodniach, zapowiadane nowości się nie pokazują, facebook umarł, opinii coraz więcej negatywnych.
Postanowiłem się przerzucić na GoPro Session i dodatkową baterię EcstaPro - niestety jak wyżej. Beznadziejny kontakt, wieczne obietnice nowego modelu(dla GoPro Session 5), facebook praktycznie martwy, komentarze usunięte i negatywne opinie.
Miałem wcześniej SJ4000, którego podłączyłem pod powerbank najpierw dziurawiąc obudowę i starannie wszystko zabudowałem. Niestety od wstrząsów gniazdo ładowania zapadło się do kamery(naprawalaptopow poratowała), dlatego tak bardzo jest dla mnie ważne, żeby wszystko było stabilnie zamontowane.

Potrafię spędzić naście godzin w siodle, ale nawet wybierając się na wyprawę 3 godzinną chciałbym móc sam decydować kiedy zmienić baterię, a nie czekać aż Xiaomi zamelduje że po 80 minutach lub 110 minutach trzeba wymienić.

Ktoś coś?
Niby nowe kamery, np. VIRB potrafi wytrzymać w teorii 2 godzin i 15 minut w 1080p30fps. Ale to wciąż za mało.

#kamerasportowa #gopro #xiaomi #xiaomiyi #yi #virb #gitup #powerbank #pytanie #pytaniedoeksperta #gopro #sjcam #sj4000 #sj5000 #rower
J.....n - Szukam kamery sportowej do której będę mógł podłączyć powerbank. Całość będ...

źródło: comment_asBlavjs3HkSVKd48ok4IotLQetqaw7m.jpg

Pobierz
  • 12
@Jarython jeśli chodzi o kabel to są dwuczęściowe magnetyczne kable usb. Wpinasz końcówkę w gniazdo kamery i doczepiasz kabel do końcówki. Nic się nie urwie jak coś szarpnie za kabel.