Wpis z mikrobloga

#prawo #prawokonsumenckie #pomocy

Zielonka, ale jednak muszę poradzić się wykopu.

Ktoś się orientuje jak mogę napisać pozew do sądu odnośnie nieuznanej reklamacji obuwia? Buty za 250zł rozkleiły się po zaledwie 6 miesiącach, chociażbym miała przegrać tę sprawę to nie odpuszczę, bo to nie moja wina, a gwarancja była na rok.

Jak w tym formularzu w pozwie o zapłatę w postępowaniu upominawczym ująć to że chcę się powołać na rękojmię i chcę powołać biegłego z zakresu obuwnictwa?

Jak będę mogła dostarczyć buty do biegłego, sąd mnie wezwie czy jak?

Kontaktowałam się w tej sprawie z Rzecznikiem Praw Konsumenta u mnie w mieście, ale powiedzieli że czas oczekiwania na poradę to 4-5 tygodni...

Jak znajdzie się ktoś inny niż typowy #studentprawa, z aplikacją i działalnością gospodarczą to w sumie mogę zlecić napisanie tego pozwu, tylko żebym otrzymała jakieś pokwitowanie/rachunek, bo chciałabym domagać się ewentualnego zwrotu kosztów.
  • 3
  • Odpowiedz
@bundy_kelllyy____: roszczeń z rękojmi nie dochodzi się w postępowaniu upominawczym, chyba że odstąpisz od umowy to możesz wnieść pozew w upominawczym o kwotę pieniężną. Co do rachunku za pozew, to możesz go sobie wziąć, ale nie ma szans że go dojdziesz przed sądem. A żadna kancelaria raczej się sprawy za free nie podejmie bo koszty zastępstwa w takiej sprawie to z 60 zł.
  • Odpowiedz
@Maglew: no właśnie kontaktowałam się w tej sprawie z jakąś kancelarią i oni mi powiedzieli że samo napisanie pozwu to ze 150zł, co w sumie przekracza mój budżet. Bo samo założenie sprawy to z 40zł + koszty biegłego + napisanie pozwu.
  • Odpowiedz