Wpis z mikrobloga

Laser = IPL?


@husky83: Tak,nie wiem czy to to samo ale uzyłem potocznej nazwy. To działa ale nie tak jak sobie wyobraża większość ludzi (w tym ja ) Myślałem że to działa na podobnej zasadzie jak mechaniczny czyli przykładasz do włosów i jedziesz z koksem.

Przed "depilacją" IPL musisz się najpierw ogolić na zero,później naświetlasz ogolona skórę. Zeby to zaczęło działać (czyli włosy przestaja odrastać na jakis czas) taki zabieg
  • Odpowiedz
@Konwerter: Jednak to nie to samo (też jeszcze kilka dni temu tak myślałem). IPL to lampa ksenonowa, laser to dioda świecąca światłem o konkretnej długości fali, uderzająca wyłącznie w cebulkę włosa. Wiadomo, że przy 'zwykłej' żarówce nie da rady osiągnąć konkretnej długości fali, więc IPL jest pod tym względem mniej dokładny i może podrażniać skórę. To tyle z teorii, ale szukam informacji o praktyce :)

Można też bez golenia, ale
  • Odpowiedz
od karnacji i koloru włosów


@Konwerter: @husky83: ogolnie laserowa depilacja najbardziej dziala w przypadku ciemnych wlosow, bo energia do meszka wlosowego prowadzona jest dzieki barwnikowi.
  • Odpowiedz
@husky83: bardziej polecam depilacje laserem, zabieg na stale tylko co roku trzeba robic jeden zabieg "przypominający " a cena zalezy od partii, np bikini glebokie to 300zl x trzy, cztery zabiegi bo wlosy sa tam ciemne, na jasne to moze z 5
  • Odpowiedz