Wpis z mikrobloga

W poniedziałek przeszedłem się po sklepach w poszukiwaniu butów. Dzisiaj poszukałem trochę w internecie.

Szczerze mówiąc, biorę pod uwagę raczej te firmy, które są znane, a nie te, które robią faktycznie dobre buty. Zresztą, nie wiem, które faktycznie są dobre.


Wg mnie pięć najpopularniejszych marek to: #adidas, #newbalance, #nike, #puma, #reebok. Nie wiem, czy do tego zaliczają się marki takie jak #asics, #ecco, #umbro...

Celowo omijam marki typu Tommy Hilfiger i Lacoste, bo to chyba już typowe naciąganie ludzi na kasę.

Nie wiem, na jaki kolor się zdecydować. Nigdy nie miałem butów w krzykliwym kolorze - zawsze szare, czasem z małymi wstawkami podchodzącymi pod granatowy lub brązowy. Myślę, że źle bym się czuł w czymś oczojebnym. Znając siebie, to pewnie popadłbym w paranoję, że wszyscy patrzą na moje buty.

Nie jestem jednak przekonany, czy czarny to dobry kolor. Główną zaletą czerni jest chyba to, że pasuje do wszystkiego. Jeśli kupię np. niebieskie, to mogą nie pasować do moich beżowych spodni. A czarne chyba będą pasować, nie?

Kolejna sprawa to materiał. Z gładkiej skóry chyba nie bardzo, chyba lepszy zamsz (ale skóra lepiej lepiej znosi deszcz od zamszu). Nie wiem też, co z siateczką. Miałem kiedyś buty z siatką na wysokości śródstopia i w chłodniejsze dni było mi w nich po prostu zimno.

Teraz trochę schizofrenii. Z jednej strony chcę markowe buty, żeby loszki widziały, a z drugiej nie podoba mi się jebitne logo kontrastujące z resztą buta. Prym wiedzie tutaj New Balance z tą ich wielką literą "N". (Poza tym, buty tej marki nosi teraz połowa modnych lasek i 1/4 modnych kolesi.) Gdyby nie ta litera "N", to może bym sobie kupił. Podobnie jest z trzema paskami Adidasa. (Ale ogólnie Adidas ma wzornictwo, które mi się nie podoba.) Nike też często wstawia duże białe logo na bucie.

Może nie szukałem zbyt długo, ale chyba najbardziej podobają mi się buty marki Reebok. Łatwo znaleźć modele, w których logo jest dyskretne.

Chcących skomentować ten wpis proszę o wstrzymanie się przez chwilę, bo chciałbym jeszcze dorzucić w komentarzach zdjęcia butów, które mi się podobają (oczywiście z wyglądu, bo żadnych nie przymierzałem). Może na tej podstawie ktoś coś doradzi...

#buty #modameska #streetwear #ubierajsiezwykopem
  • 23
  • Odpowiedz
@wyjzprz2 to prawie jak mój tata, tylko młodszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Osobiście mam te co @Rampampam pokazal. I wydają mi się wystarczająco uniwersalne, jeśli nie ściuchrasz zamszu i nie zniekształcisz ich. Nie będą raczej za mało masywne względem Ciebie.


Ale IMHO te czarne
  • Odpowiedz
@wyjzprz2 Brzydkie te twoje. Nosilem kiedys podobne jak mama mi kupowala. Ogarnij fajne kolorowe NB albo air max a nie jakies szare czy o kolorze sraczki.
edit Nie zauwazylem ze jestes emerytem 3x. Wtedy Wojas, Tommy, Ralph lauren, Timberland
  • Odpowiedz