Wpis z mikrobloga

tl;dr: Kolejny raz kurier bez mojej wiedzy i wcześniejszego poinformowania zostawia paczkę u sąsiadki (starsza, schorowana kobieta).

Mieszkam tu krótko, nie znam się z sąsiadami i jest mi bardzo niezręcznie nawet poprosić o odebranie paczki, a co dopiero stawiać ich w takiej sytuacji bez uprzedzenia. Zwykle kurierzy dzwonią wcześniej albo proszą o kontakt i nie ma problemu z dogadaniem się - jestem nawet skłonny jechać do punktu odbioru jeżeli z mojej winy kurier nie będzie mógł doręczyć przesyłki. Już raz kurier (chyba DHL) zadzwonił do mnie po fakcie, a ja mu grzecznie wytłumaczyłem dlaczego tak się nie robi i że powinien był do mnie zadzwonić wcześniej zanim zdecyduje się zostawić paczkę komuś innemu - zrobiło mu się tak głupio, że przez kilkanaście sekund milczał a potem było słychać jego skruchę. Sąsiadkę oczywiście poleciałem przeprosić z ciasteczkami pod pachą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem kurier z InPostu - lekko mówiąc - po prostu mnie wkurzył, bo jego jedyną próbą kontaktu był sms o treści:

"kurier paczka u sasiadki pod XX"

Sms o 11, status mówi że doręczono po 11, a o 12:40 byłem już w domu po pracy. Jakby gość uprzednio zadzwonił to bym się umówił na tę 13. albo na jutro/pojutrze. Znowu muszę robić z siebie pajaca i mimo tego że kobitka jest bardzo miła to jest mi cholernie głupio, bo wygląda to tak, jakbym sobie znalazł sekretarkę do odbioru przesyłek.

Nie jestem cebulakiem i nie chcę wyłudzić jakichś zwrotów za niedostarczoną przesyłkę itp., ale co zrobić, żeby gościa nastraszyć konsekwencjami - typu że nie mam paczki, ktoś podrobił podpis itp.? Zastanawiam się czy jest sens znowu moralizować typa który po rozłączeniu pomyśli sobie "wal się, bo mam jeszcze pińcet paczek a ty mi dupę trujesz" czy rozkręcić jakąś małą gównoburzę wewnątrz firmy (może będą ich lepiej szkolić itp.)? Wiem, że InPost i ich usługi kurierskie mają opinie tragicznych, ale akurat sklep w którym zamawiałem ma z nimi umowę.

Tak wiem, że kurierzy muszą jechać, żebyśmy mieli ciuchy, telewizory itd., #pdk ale wymagam też od nich jakiejś ogłady.

Jakieś pomysły na utemperowanie gościa na przyszłość? Dzisiaj to były tylko paczka z ciuchami u miłej sąsiadki, a innym razem u kogoś będzie to drogi sprzęt u złośliwego janusza.
#kurier #inpost #zalesie
  • 17
@grzegoor: kurier to nie sklep ze sie z nim umawiasz na godizne. O danej porze wjezdza na rejon i po kolei roznosi paczki. Sie ciesz ze Ci je zostawia bo rownie dobrze moze Ci je awizowac i zwrocic. Co wedy zrobisz?
@leesiuu: Chyba sobie żartujesz. Rzeczywiście, mam się cieszyć że nie doręczył mi paczki. Równie dobrze mógł ją zostawić pod drzwiami, albo zostawić w bloku dalej. Łaski mi nie robi. Regulamin:

9.4 W przypadku nieobecności Odbiorcy, Operator przynajmniej raz jeszcze podejmie próbę doręczenia pozostawiając przy pierwszej próbie doręczenia informację (tzw. awizo) o tym, że Odbiorca może:
(1) odebrać Przesyłkę w ciągu kolejnych 3 dni roboczych we wskazanym miejscu i czasie, lub
@grzegoor: Zgłoś do inpostu i tyle. U mnie była też "wojna" z jednym geniuszem z DPD, który dzwonił do ludzi i kazał przyjeżdżać do siebie, żeby paczkę odebrać "bo ja jestem w centrum". Nie po to płacę za kuriera, żeby mieć inną wersję poczty.
@Prezes_roku: Nie chcę żeby skończyło się na formułce a'la "pozdrawiamy zespół mBanku" tylko żeby gość się trochę napocił i następnym razem wykazał się chociaż odrobiną rgiczu i skontaktował się zanim odwali taki numer.
@grzegoor: a idź Pan w #!$%@? z tymi kurierami listonoszami i innymi doręczycielami. Po to płace za przesyłkę by była doręczona.
- na PP złożyłem żądania (pisemne) dostarczenia listów poleconych bez podpisu prosto do skrzynki - #!$%@? nie działa listonosz ma w dupie.
- 02.05 cały dzień w chacie siedziałem, wychodzę wieczorem zaglądam do skrzynki a tam 5 awizo z tego dnia, #!$%@? nawet nie zadzwonił bo nie chce się wyjść
@grzegoor: kurier stara Ci się zrobić przysługę, żebyś nie musiał jeździć a Ty jeszcze narzekasz. Nie chcesz żeby zostawiał u sąsiadki? Dodaj informację do zamówienia, niech to wpiszą na paczkę, zadzwon do niego czy cos...

Jak bedziesz się tak bardzo trzymał regulaminu to zobaczysz, że będzie Ci ciężko paczki odbierać ;)
@leesiuu:

Nie chcesz żeby zostawiał u sąsiadki? Dodaj informację do zamówienia

Mówisz to serio? Równie dobrze mogę napisać: proszę o nadanie na podany adres. Przecież to jest oczywiste, że zamawiam na wskazany adres i reszta mnie nie obchodzi.

zadzwon do niego czy cos

Jakby mi napisał rano o 8 smsa albo przedzwonił, że będzie o tej godzinie na osiedlu to bym się z nim jakoś dogadał. Cały wpis jest dlatego, że
@grzegoor: a jeszcze inny agent zadzwonił i przy pierwszej próbie doręczenia zaproponował mi bym wyjechał 20 km bo on tam będzie gdzieś w okolicy. Zmawiałem gdzieś do rodziców
@grzegoor: mam zajebisty pomysł !

1. siedz na dupie jak zamawiasz paczke,bo telefon przed doręczeniem to płatna usługa ,a to że kurierzy dzwoniooooo to ich uprzejmość
2. zamów do pracy