Wpis z mikrobloga

@GoofMan: ee to już jaki czas temu, ale tera dopiero foto mi się udało zrobić

@Myszoskocznia: @lordhellboy: cóż, grunt to dobra ściema. Noża nikt nie widział, a co do geometrii.. Poleciał pasek klinowy (starło zęby) który kręcił śrubą z osi X, ale ściemniłem, że to naturalne zużycie chińskich części ( )
@tomek7322 u mni jak operator zrobil kolizje to przestawilo mi glowice o 5 mm. Musial przyjechac serwis i dwa dni gosc ustawial osie (mam na maszynie jeszcze os Y). Do toczenia moze i by nie bylo takiej afery ale przy frezowaniu lub wierceniu bym mial krzywe powierzchnie. No i mi tez sie zdarzylo lekko przydzwonic bo mi narzedzie poszlo o 5mm nie w ta strone (wdrozenie detalu i zapomnialem wczytac offsety narzedzia
@lordhellboy u mnie było tak : "weź @tomek7322 szybko dorób dwie śruby bo kurde, za dwie godziny silnik już wyjeżdża." No i na szybko napisałem program, tylko przy odjeździe na bezpieczne Z400 do wymiany narzędzia dopisałem minusa no i wpakował mi się w szczęki. No cóż. Nie znam operatora który nie zaliczył dzwona. Na szczęście pasek nie był akurat najdroższym wydatkiem, a maszyna - chińczyk więc można było zwalić...
@tomek7322 no u mnie troche kosztow bylo bo maszyna z kolei to japonska Okuma i tam geometrie mam bardzo dokladna i sztywna. A dzwona wlasnie ja tez zrobilem wdrazajac detal i piszac kodami w MDI. Bo normalnie mam system antykolizyjny w maszynie co i tak nie zmienia faktu ze operator potrafil zrobic dzwona. Mialem zatrzymanie w programie na usuniecie wiorow z detalu. Niestety ale u mnie przy kodzie M00 i M01 mozna
@tomek7322 druga albo trzecia sztuka. Ja pierwsza mu wdrozylem i ustawilem wszystkie wymiary i mial jechac sam juz dalej. No i nie przywazyl co jest w kodzie, ze sztuka nie wyglada tak jak powinna (brak kanalkow i paru innych elementow) i zmienil jak automat na nowa i heja zielony guzik i niech sie dzieje co chce. Wlasnie ja tak takich operatorow nazywam "zielony guzik"... A maszyne co mam to Okuma LB3000