Wpis z mikrobloga

do końca życia będę kochał ten samochód, a jak los pozwoli, to kiedyś go sobie kupię
pewnie z racji na spore zaawansowanie technologiczne Skyline'a, Clarkson w jednym ze starych Top Gearów powiedział o nim "It's a Fifty Thousand Pounds PlayStation"
i mimo że nie jest ani najszybszy, ani najlżejszy, pewnie też nienajlepiej prowadzący się ze względu na sporą masę (R34 GT-R ważył ponad 1,5t) to jest w tym aucie coś, co naprawdę sprawia że chcę go mieć, trzymać pod kocem w ogrzewanym garażu i jeździć tylko latem w słoneczne dni
oczywiście rola w 2 Fast 2 Furious też zrobiła swoje, choć nigdy nie lubiłem wizualnego stylu w jakim były przerabiane samochody w tych filmach
przeróbki mechaniczne to inna sprawa - Nissan Briana O'Connora brzmiał przegenialnie, podobno to zasługa wydechu HKS Hi-Power, kombinacji z kolektorami (wydech, dolot - wiadomo) i strokerem na 2.8

najlepsze jest to, że rzeczywiście da się tak zestroić to auto, żeby brzmiało identycznie jak w 2F2F:
https://www.youtube.com/watch?v=dPzoCx5Wfe4
jak tu nie uwielbiać rzędowych szóstek (ʘʘ)

#samochody #carboners #nissan #nissanskyline #motoryzacja
a.....a - do końca życia będę kochał ten samochód, a jak los pozwoli, to kiedyś go so...

źródło: comment_eMq0WUXyeHBYhK8SxEUmtjlcpwI3L3YM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@atsronauta:
Sprawdziłem na szybko ogłoszenia w Niemczech - ceny już zaczęły rosnąć (a to znaczy, że jeszcze przez kilka lat będzie można wyhaczyć ładny egzemplarz). Powodzenia w spełnianiu marzeń
  • Odpowiedz
  • 1
@atsronauta Nie wiem czy to plotka czy nie ale gdzieś czytalem że skyline connora był przerobiony żeby miał naped na tył żeby efektownie zamiatal tyłem w filmie. Z napędem na cztery pewnie się prowadzi genialnie ale do filmu wiadomo że musi być efektownie
  • Odpowiedz
@Takezo: myślę że to nie wyjątek, wiele aut jest mocno poprzerabianych do filmów - dodają czasem np. hydrauliczny ręczny w rodzinnych vanach żeby stawiać je bokami itp.
ja akurat uważam że RWD > AWD więc dla mnie bomba (ʘʘ) w R34 zresztą to chyba nie jest wielki problem żeby zostawić RWD, sporo driftowozów tak ma
  • Odpowiedz
  • 0
@atsronauta kocham ten samochód. Ciekawe jak był naprawde w filmie 60 sekund. Tam podobno parę sztuk shelby gt500 eleanor zniszczyli przy kreceniu. Też pewnie były repliki
  • Odpowiedz