Wpis z mikrobloga

Byłem sobie dzisiaj chwilkę nad morzem w okolicach wyborowego Pobierowa. Czy nikogo nie przeraża, że nie mamy w ogóle żadnej kultury nadmorskiej? Nawet jeśli jej szczątkowe elementy ostały się w Trójmieście i na Kaszubach, to wciąż nie zmienia faktu, że szczytem morskiego charakteru naszych wczasowych gównomiejscowości są mintaje z frytami XD Wiem, że może nigdy nie mieliśmy jakiejś portowej potęgi, ale kurcze no. To u nas jest największe skupisko bursztynów, a jedyne tego poszlaki odczytać można z szyldów butików Pamiątex z logotypem Coca-Coli po bokach. Starczy promem podpłynąć te 150 km na szwedzkie fiordy i już po oczach biją marynistyczne akcenty z gustem, piękne rybackie zabudowanie, porządne restauracje serwujące świeże owoce morza i ryby. A u nas #!$%@? dramat, stawiają wszyscy piętrowe wille pasujące jak pięść do oka i jakieś architektoniczne gargulce, każdy na swoją polaczkową modłę i ostatecznie zamiast schludnych nadmorskich miasteczek mamy coś na wzór serwerów w Minecraftcie z tą różnicą, że na ścianach zacieki, a pod nimi tabuny banerów. Po co rozkoszować się widokiem, sączyć gin i chłonąć atmosferę małomiasteczkowych skwerków, jak można #!$%@?ć się kebsem, spać na pluskwach, a gówniaka posadzić na wychudzonym kucu uwiązanym na dwudziestu m2 taplającym się we własnym gównie? A po opaleniu się i powyciąganiu powbijanych plastikowych sztućców z dupy czemu by jeszcze nie zwieńczyć tak nadobnego dnia regionalnym oscypkiem i ciupagą? Tak #!$%@?, nie żartuję. Nie zapomnij upamiętnić swoich wczasów zakupując bazarowe pistolety na wodę i koszulkę "najlepszy stryj cioteczny" i jebnij pawia na próchniejącą ławkę po lokalnym bimbrze od zaznajomionego landlorda hostelu "Bożena". Bełtyk hehe. Później dla kulturki kup tę nieszczęsną pocztóweczkę ze zdjęciem jednego z trzech budynków w gminie, które jeszcze coś sobą prezentują i nie budzą uśmiechu politowania. I tak jej nie wyślesz i całe swoje pijackie wczasy zrelacjonujesz na snapie. I żeby nie było #!$%@?, że przecież skandynawia to bogata je, czego oczekujesz? Ano oczekuję jedynie jakichś ochłapów poczucia estetyki w naszym smutnym kraju, to nic nie kosztuje. Nie pozdrawiam.
#bekazpodludzi i trochę #pasta
JedzWarzywka - Byłem sobie dzisiaj chwilkę nad morzem w okolicach wyborowego Pobierow...

źródło: comment_Q22UoC9wNpLPowALO19jP2ZsZt0cKHcb.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@JedzWarzywka Ale to nie tylko kwestia rejonów nadmorskich. Wszędzie w Polsce jest totalna samowolka budowlana. Nikt nie kontroluje budowanych coraz bardziej pokracznych konstrukcji. Nie ma żadnego stylu, odniesienia. W kwestii zaśniecenia reklamami już nie wspomnę. Ludzie bez szkoły i gustu decydują o naszej przestrzeni wspólnej.
  • Odpowiedz
@Kacorek: To nie jest problem ludzi biorących 500+, pensjonatów nie budują beneficjenci 500+. Problemem są urzędnicy, którzy za łapówę pozwalają budować byle co, architekci, którzy takie gówno projektują, system edukacji, w którym szkolna plastyka i muzyka są na kuriozalnym poziomie i mają kuriozalne programy.
  • Odpowiedz
@JajecznicaNaGrzankach:

o urwa nawet tu polityka. Niezle xd. Jak kibel obsrasz to tez polityka i ciemny lud?

To tak jak na Onecie. Nawet pod artykułem o p*erdolonych płetwalach są dyskusje polityczne. Nie żartuje!! Ja naprawde kiedyś coś takiego widziałem.
  • Odpowiedz