Wpis z mikrobloga

Oooops, I did it again.
Tym razem była to Nienawistna Ósemka mistrza QT. Nakręcony w 2015 roku #film z użyciem obiektywów 70 mm. Dobry western w starym stylu. Mistrz Morricone komponując muzykę do tego filmu musiał wspominać szklaneczki whisky wypite z reżyserem spaghetti westernów Sergio Leone. A i pierwsze sekwencje krajobrazów Wyoming przywodzą na myśl bezkresne prerie znane nam choćby z Dobrego, Złego i Brzydkiego.

Fabuła jest prosta. Łowca głów John Szubienica eskortuje bandytkę Daisy do Red Rock, gdzie chce oddać ją w ręce kata i otrzymać należne 10k USD nagrody. Po drodze uciekając przed nadciągającą śnieżycą ratuje z opresji i zabiera innego łowcę głów, majora Marquisa Warrena, oraz rzekomego nowego szeryfa Red Rock Chrisa Mannixa.
Niezależnie od nich kilka godzin wcześniej jedzie dyliżans z czwórką pasażerów. To członkowie gangu do którego należy Daisy, którzy mają zamiar odbić ją z rąk Szubienicy. Wszyscy spotykają się w Pasmanterii Minnie, gdzie muszą przez kilka dni przeczekać śnieżycę. Odcięci od świata, zdani tylko na siebie. Bandyci chcą uwolnić Daisy, Szubienica dowieźć ją do Red Rock. Wszyscy udają i rozpoczynają grę, której celem jest oszukanie przeciwników.

W filmie trup ściele się gęsto, ale to nie jest film akcji. To dramat psychologiczny i kapitalnie sportretowane postacie. Nikt z bohaterów nie zasługuje na naszą sympatię, choć niektórzy zasługują na szacunek. Aby oddać realizm sytuacji sceny kręcono w lodowatym zimnie. Pogoda za oknem mało sprzyjająca, więc chyba niczym dziwnym nie jest, że musiałem kilka razy dorzucić drew do paleniska, bo atmosfera filmu wlewała mi się do domu przez ekran.

To film na spokojny, wyciszony wieczór, kiedy po filmie można wypić szklaneczkę whisky i poczytać Mroczną Wieżę. Absolutnie nie dla różowych. Wychowałem się na filmach Leone, więc możliwe, że odbieram go tendencyjnie. Jak dla mnie dobry oldskulowy kawałek kina.
Pobierz corrs - Oooops, I did it again.
Tym razem była to Nienawistna Ósemka mistrza QT. Nak...
źródło: comment_40qL3CVxOye0fHYMop1rp6sEfX82Rk8u.jpg
  • 6