Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam problem ze sklepem ROMETA W SIEDLCACH.

Chciałem kupić sobie rower na raty przez allegro. Wszystko poszło gładko dopóki nie okazało się, że sprzedający wystawił towar którego nie ma i mieć nie będzie. Kredyt ratalny został już w tym czasie zaakceptowany i pieniądze poszły na konto sprzedającego. Złożyłem odstąpienie od sprzedaży, zadzwoniłem też do banku i anulowałem raty, pozostało tylko zwrócić pieniądze. No i tutaj zaczyna się cyrk. Od prawie miesiąca staram się o zwrot, zaczynają mi już naliczać odsetki, kontakt ze sprzedającym jest tragiczny. Pan z FHU RELAX twierdzi, że nie może zwrócić mi pieniędzy "bo to wbrew prawu i nie tak to działa" i to bank musi z niego tę kasę ściągnąć. Zadzwoniłem do windykacji banku i miła Pani wytłumaczyła mi jak to się powinno odbyć, czyli zwrot na moje konto i ja wtedy oddaję pieniądze na konto kredytu. Macie jakiś pomysł jak odzyskać te pieniądze?

#prawo #handel #allegro #rower #aliorbank
  • 12
  • Odpowiedz
@Cummykaze: wezwanie do zapłaty wysłać gdzie będzie dokładnie opisane czego się domagasz z potwierdzeniem odbioru, w międzyczasie udać się do rzecznika praw konsumenta - chyba on się tym zajmuje
  • Odpowiedz
@Cummykaze: źle zrobiłeś, trzeba było się dogadać z januszem, że robisz zwrot towaru lub odstąpienie od umowy. Janusz odesłałby Ci pieniądze, które przelało mu Allegro przez PayU, a kredyt by Tobie został - ewentualnie byś go spłacił od razu. Podejrzewam, że to były raty 0% z Allegro więc nawet lepiej byś na tym wyszedł ?
Teraz #!$%@?ło się trochę, poszedłbym na bagiety skoro wyczerpałeś już wszelkie środki negocjacji.
A potem z
  • Odpowiedz
@Cummykaze: i trzeba się było Januszowi chwalić, żeś raty wziął? On o tym nie wiedział, dostał kasę z PayU od Ciebie a nie od banku, więc by Ci zwrócił na konto jakie byś mu podał. Jeśli nie chce po dobroci, to na pałę, że Cię oszukał i kasy nie chce oddać i tyle. Nic nie zmienia to, że to kasa banku, nic a nic.
  • Odpowiedz
@Cummykaze: W sumie postrasz go może bagietami, że już jesteś na tyle #!$%@? i zdesperowany, że Cię to #!$%@? i jutro idziesz złożyć zawiadomienie, dajesz mu 24h na przelew czy coś.

Spór na Allegro zakładałeś wtedy pracownik Allegro interweniuje i może mu rura zmięknie ?
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: założyłem dyskusję we wsparciu pozakupowym na allegro, o to chodzi? Problem opisałem, a oto odpowiedź FHU Januszpolex:

"klient dokonał płatności przez raty payu.

został poinformowany o tym, że powinien odstapić od umowy ratalnej w banku"


WTF

@sebawo: też mi się wydaję, że nie powinno go interesować czy to moja kasa czy banku.
  • Odpowiedz
@Cummykaze: No to teraz uważaj. Według nowej ustawy, przy sprzedaży na odległość, sprzedawca nie może nie sprzedać Ci towaru, który ma w ofercie. To wbrew prawu. Jeżeli jednak, tak jak w Twoim przypadku, tak sie stanie, sprzedawca ma w obowiazku pokryc nadwyzke kasy ktora wydasz na ten sam rower, ale w innym sklepie. Janusz powinien zwrócić Ci kase na konto i sam rozliczyć sie z bankiem. Tak to wygląda. Warto postraszyć
  • Odpowiedz
@Cummykaze: A może Janusz posiada w swojej ofercie inny model, podobny do zamawianego? Wiesniak powinien Ci to zaproponować... Jak bardzo zależy Ci na tym konkretnym rowerze, to napisz do Rometa. Przedstaw im te sytuacje, a może ich to ruszy, bo ostatnio nie maja dobrej opinii...
  • Odpowiedz