Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #46
#jugopolskie

Dzień dobry wszystkim w ten deszczowy, majowy dzień :) Wracam po długim weekendzie wraz z kolejną porcją codziennych wpisów:

Yugopolis i Paweł Kukiz - Bez kagańca [2007]
Jak większość coverów Kukiza, również ten jest dość wiernym tłumaczeniem oryginału. Muzycznie Bez kagańca jest jednak dużo mniej rockowa i nie tak zadziorna jak pierwowzór.
Właściwie jedyny z coverów Kukiza przedstawionych tutaj przeze mnie, który nie miał nic wspólnego z oryginałem (poza melodią), jest Miasto budzi się.
Bez kagańca jest pierwszą piosenką z płyty Słoneczna strona miasta.

Parni Valjak - Ljubavna [1994]
Ljubavna (Miłosna) jest pierwszym utworem z płyty wydanej już nie w Jugosławii, a w Chorwacji - Buđenje. To trzynasty studyjny album rockowych Chorwatów. Pojawiła się już wcześniej inna piosenka z tego albumu, a mianowicie największy hit Sve još miriše na nju.

Ciekawostka:
Zrobiłam małą statystykę - który z jugosłowiańskich zespołów był najczęściej coverowany przez Polaków?
Okazuje się, że o dziwo nie Bijelo Dugme (znalazłam 14 piosenek), a właśnie Parni Valjak (16).

#jugoslawia #chorwacja #parnivaljak #jugoton #yugoton #yugopolis #kukiz #pawelkukiz #muzyka #rock #yurock #cover #ciekawostkimuzyczne

Miłość bez kagańca. ._.

  • Parni Valjak - Ljubavna 28.6% (2)
  • Yugopolis i Paweł Kukiz - Bez kagańca 71.4% (5)

Oddanych głosów: 7

kostniczka - JUGOPOLSKIE #46
#jugopolskie

Dzień dobry wszystkim w ten deszczowy, ...
  • 1
  • Odpowiedz