Wpis z mikrobloga

Hejo Mireczki, dziś troszkę z innej beczki, gdyz pytanie kieruje do osób które stosowały diety i zestawy ćwiczeń pozwalające schudnąć. :)
Od 1,5 roku strasznie się zapuściłem ze swoim stylem życia i jedzeniem, zrezygnowałem ze sportu(głownie piłki nożnej), roweru i biegania, i moich epizodów na siłowni.Przede wszystkim fatalny tryb odżywiania głównie przez prace, nieregularne posiłki do tego częste MC i kebsy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i tak z 80 kg zrobiło się 105 kg, przy wzroście 176 cm (karzeł here.jpg lat 21 ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Starałem się ograniczyć śmieciowe jedzenie już dwa miesiące wstecz, ale mimo tego przybrałem kolejne 5 kg*, tutaj to wina faktu że obiad jadałem na kolację ;c . ( *ze stanu 100 kg do aktualnego 105 kg)
Więc teraz zważywszy na więcej wolnego czasu, chce się za siebie zabrać.
Ułożyłem sobie dietę, ale troszkę sporo mnie kosztowała finansowo, więc może znajdę jakąś alternatywę dla mojego zapotrzebowania, która okaże się korzystniejsza finansowo.
Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny i ćwiczenia planuje intensywnie przez cały tydzień :
a) jeździć na rowerze przez ok 2 h, jestem w stanie zrobić ok. 20 km w tym czasie, z szacunkowego obliczenia Endomondo spalam w tym czasie ok 750 kcal.
b) Wieczorem biegać przez ok 30-40 minut na początkowym dystansie 7 km.
c) rano dodatkowo brzuszki plus pompki.

Jak wrócę do dawnej kondycji planuje "wrócić" też na siłownie.

Czy są może tutaj Mireczki które przechodziły przez podobny proces zrzucania wagi, może ktoś po prostu wskaże mi drogę, jakieś cenne wskazówki do sukcesu i powie czy coś da się ze mną w ogóle zrobić. XD

p.s ratunku bo nie chce być taką świnką otyłą w przyszłości ;c

#odchudzanie #silownia #mirkokoksy #chudnijzwykopem
  • 12
@Karol191: wydaje mi się że to spory problem, no bo w pracy tylko zapychałem kichę jakimś kanapkami, a po pracy jadłem obiad praktycznie godzinę przed snem, więc wydaje mi się, że niezbyt prawidłowo to wyglądało. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ar3k: Jak rozumiem z zapotrzebowania 3185 kcal ucinam 500 kcal, czyli w postaci posiłków dostarczyć muszę 2685 kcal zgadza się ? Czy mogę troszkę więcej uciąć np. 750 kcal, czy jednak bezpieczniej zacząć od 500 kcal ?
@Wo0cash możesz więcej ale ciężko Ci będzie utrzymać taki deficyt, będziesz słaby oraz może Ci brakować energii, choć nie musi.

Proponuję zacząć od 500, jeżeli dołożysz jakaś aktywność to powinno lecieć w dół :)

1kg tłuszczu to ok 7000 kalorii, więc możesz sobie policzyć jak spadek wagi powinien wyglądać.
IF, low carb i jedziesz. Plan ćwiczeniowy chyba niezbyt realistyczny ale powodzenia. Siłka wskazana żeby powstrzymać zanik mięśni spowodowany niedoborem kalorii.