Wpis z mikrobloga

Witam Mirki!!

Planuję zrobić zraszanie do ogrodu, posiadam zraszacze bijakowe z castoramy ( https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/nawadnianie/zraszacze-i-pistolety/zraszacze/zraszacz-bijakowy-opp-na-szpilce.html ) wymiary ogrodu to 24mx28m. Chciałbym aby wszystkie zraszacze pracowały jednocześnie 7 sztuk. Przymierzam się do kupna pompy o parametrach 9tys. m3/h wody i maksymalnym ciśnieniu 5,8 bara ( https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/nawadnianie/pompy-i-zbiorniki/pompy-napowierzchniowe/pompa-malec-pompy-pl-multiflow-150-inox.html )
Wstępnie rozrysowałem sobie w których miejscach mają być rozmieszczone zraszacze (zaznaczone X)
oraz jak ma być poprowadzona instalacja.
Rys.1

Pompa znajdować się będzie około 10 metrów od ogrodu. Wąż ssący 1 ¼’ , doprowadzenie wody do zraszaczy rurami irygacyjnymi 1’ bądź 1 ¼’ do każdego zraszacza trójnik i bezpośrednie dostarczenie wody węzem ogrodowym ½’ .
Zadziała?
Mam głęboką nadzieję, że w gronie wykopków znajdzie się Miras, który jest oblatany w temacie i pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście wszystkie sugestie, rady, zmiany, mile widziane.

Pozdrawiam!!

#pytanie #ogrodnictwo #pompy #castorama #zrobtosam #majsterkowanie
adway - Witam Mirki!!

Planuję zrobić zraszanie do ogrodu, posiadam zraszacze bijak...

źródło: comment_V4jS5EEuZXxqWJAewp4GsqSkOqg6VdQz.jpg

Pobierz
  • 6
@barbapapa: takie akurat mam, wynurzalne odpadają, chcę uniknąć sekcji i montowania elektrozaworów etc. pompę chcę kupić też z myslą o przyszłości poneiważ patrząc od strony narysowanej pompy na obrazku za tym ogrodem znajduje się jeszcze jeden kawałek gruntu który w przyszłości też chciałbym nawadniać a ma on wymiary 10mi na 80m długości.
@adway: Takie sprzęty kupuje się w ogrodniczym, a nie castoramach..tam by ci od razu doradzili, wynurzalne byłyby lepsze i czemu nie chcesz tego podzielić na sektory? 7 takich robi trochę hałasu ;) Pomijam już fakt, że te plastikowe zraszacze są mega do bani, weź już takie z metalowym wtykiem. Zastanów się raz jeszcze nad tym, bo wydasz kasę a za rok będziesz zmieniał i kopał darń ;)
@tymbool: Nastąpiła zmiana planów, jednak podzielę to na 3 sektory, mam pompę gardena 3,1m3/h max3,6bara, rurka PE 32mm powinna chyba starczyć na doprowadzenie wody?

Co do zraszaczy to wiem, że są słabej jakości, ale niech takie pozostaną na ten rok.